Hel semesterbostad

Tohu Villas Mykonos

Välj datum för att se priser

Recensioner

9,8 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Bubbelpool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Rumsalternativ

Villa Deluxe - 5 sovrum - privat pool

  • Utsikt mot havet
  • 240 kvadratmeter
  • 5 sovrum
  • 12 sovplatser
  • 5 queensize-sängar och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • Utsikt mot havet
  • 189 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 3 queensize-sängar och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 6 sovrum - privat pool

  • Utsikt mot havet
  • 260 kvadratmeter
  • 6 sovrum
  • 14 sovplatser
  • 6 queensize-sängar, 1 bäddsoffa (stor enkel) och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Tohu Villas Mykonos ligger nära stranden i Mykonos. Mykonos gamla hamn och Mykonos nya hamn kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Ornos strand och Paradise Beach. Aegean Maritime Museum och Kulturstiftelsen i Tinos är också värda ett besök. Passa på att utforska området med vattenaktiviteter som windsurfing. Gå till vår reseguide för Mykonos
Se fler villor i Mykonos
Karta
Kanalia, Mykonos, Mykonos Island, 846 00

I närheten

  • En person som åker på en drake över en vattenyta, med ett kryssningsfartyg i bakgrunden.
    Kórfos
    4 min med bil - 3.1 km
  • En kuststad med vita byggnader, en strand och båtar i vattnet.
    Ornos strand
    5 min med bil - 3.8 km
  • En kuststad med vita byggnader, en pir och kristallklart blått vatten.
    Mykonos gamla hamn
    11 min med bil - 8.3 km
  • En kuststad med en strand, kristallklart blått vatten och rosa blommor.
    Paradise Beach
    13 min med bil - 9.1 km
  • En småbåtshamn med ett stort antal förtöjda yachter, ett stort kryssningsfartyg och en kuststad med vita byggnader.
    Mykonos nya hamn
    13 min med bil - 10.2 km

Ta sig runt

  • Mykonos (JMK-Mykonos Island National Airport) - 13 min med bil

Restauranger

  • nice n easy
    6 min med bil
  • Caprice of Mykonos
    6 min med bil
  • Scarpa
    6 min med bil
  • Cosmo
    6 min med bil
  • Mykonos Bakery
    3 min med bil

Om boendet

Tohu Villas Mykonos

  • Denna villa i lyxstil ligger nära Mykonos gamla hamn
  • Tohu Villas Mykonos lockar med en terrass, en trädgård och 2 bubbelpooler. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • 3 utomhuspooler samt solstolar och parasoller
    • Gratis vanlig parkering
    • Frukost enligt egen beställning (tilläggsavgift), flygtransfer tur och retur (avgift tillkommer) och conciergetjänster
    • Utomhusmöbler, bröllopstjänster och grillar
  • Om rummen
  • Alla rum är individuellt möblerade och erbjuder bekvämligheter som privata bubbelpooler utomhus och privata pooler, samt extra förmåner såsom eldstäder och inredda terrasser.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • 6 badrum med badkar eller duschar och gratis toalettartiklar
    • Platt-tv med kabelkanaler
    • Separata sittutrymmen, separata middagsplatser och kök

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Sandstrand i närheten

Pool/spa

  • 2 bubbelpooler
  • 3 utomhuspooler
  • Massage på rummet
  • Parasoller
  • Privat bubbelpool utomhus
  • Privat pool
  • Solstolar vid poolen

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift) från 08.00 till 00.00 på begäran
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Matplats

  • Frukost enligt egen beställning tillgänglig dagligen 08.00–12.00 mot en avgift: EUR 40–60 per person
  • Kockservice

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 6 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Eldstad
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • Platt-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Grill
  • Gångbana till vattnet
  • Möblerad terrass
  • Terrass
  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Bröllopstjänster
  • Conciergetjänster
  • Laptopanpassat värdeförvaringsskåp
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning dagligen

Att göra

  • Vindsurfing i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter
  • Anslutande enheter tillgängliga
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Ljudisolering
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

Djur ej tillåtna (assistanshundar välkomna utan avgift)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Extra tillval

  • Avgift för frukost enligt egen beställning: EUR 40–60 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: EUR 30 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 8)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Tohu Villas Mykonos?

Ja, boendet har 3 utomhuspooler.

Är Tohu Villas Mykonos husdjursvänligt?

Nej, endast assistanshundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Tohu Villas Mykonos?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Tohu Villas Mykonos?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Tohu Villas Mykonos?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Erbjuder Tohu Villas Mykonos flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen erbjuds och körs 08.00–00.00 (tillgänglig på begäran). En avgift på EUR 30 per fordon tas ut.

Var ligger Tohu Villas Mykonos?

Denna villa i lyxstil nära stranden ligger 2,3 km från Kórfos och 3,3 km från Ornos strand. Agios Ioannis strand och Kápari ligger också 5 km härifrån.

Recensioner

9,8

Enastående