Toyoko Inn Narita Airport Shinkan

3.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Gratis flygplatstransfer
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig
  • Företagstjänster
Det nuvarande priset är 608 kr
2 juli – 3 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Enkelrum - rökare

8,6 av 10
Utmärkt
(71 recensioner)
  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Enkelrum - icke-rökare

8,8 av 10
Utmärkt
(312 recensioner)
  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - rökare

8,0 av 10
Mycket bra
(33 recensioner)
  • 15 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - icke-rökare

8,4 av 10
Mycket bra
(225 recensioner)
  • 15 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Premium enkelrum - icke-rökare

  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Economy dubbelrum - rökare

7,8 av 10
Bra
(11 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Economy dubbelrum - icke-rökare

9,2 av 10
Underbart
(39 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Toyoko Inn Narita Airport Shinkan ligger i Torika, ett område i Narita med ett läge nära flygplatsen. Museum of Aeronautical Sciences och Narita Airport and Community Historical Museum tillhör de kulturella höjdpunkterna, och Narita Dream Dairy Farm och Sawaras historiska gator är några av områdets främsta sevärdheter. Taiheiyo Club Narita Course och Naritasan Shinshoji-templet är två andra rekommenderade platser att besöka. Gå till vår reseguide för Narita
Karta
560 Tokko, Narita, Chiba, 2860106

I närheten

  • En folkmassa som tittar på ett ANA-flygplan som har dekorerats med Star Wars-motiv.
    Sakura-no-Yama Hill
    6 min med bil - 2.7 km
  • En stor industrikomplex med ett markant cylindriskt torn, en stor vit byggnad med en röd rand och ett inhägnat område med en busshållplats.
    Museum of Aeronautical Sciences
    11 min med bil - 7.2 km
  • En golfbana med ett klubbhus i bakgrunden.
    Taiheiyo Club Narita Course
    13 min med bil - 7.1 km
  • Omote-sandō
    10 min med bil - 5.1 km
  • Narita Airport and Community Historical Museum
    11 min med bil - 7.2 km

Ta sig runt

  • Narita flygplats Terminal 2·3 Station – 19 minuters promenad
  • Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 2 min med bil

Restauranger

  • Starbucks
    18 min till fots
  • 一天門
    12 min till fots
  • Starbucks
    2 min med bil
  • 宮武讃岐うどん
    11 min till fots
  • マクドナルド
    8 min med bil

Om boendet

Toyoko Inn Narita Airport Shinkan

  • Detta hotell nära Narita Airport and Community Historical Museum
  • Toyoko Inn Narita Airport Shinkan ligger nära Taiheiyo Club Narita Course och Museum of Aeronautical Sciences, och erbjuder gratis frukostbuffé, gratis flygtransfer tur/retur, samt tvättmöjligheter. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Parkering (avgift tillkommer), en hiss och en vattenautomat
    • En dygnet runt-öppen reception, en rökfri anläggning och en varuautomat
    • Mötesrum
    • Gästrecensionerna talar positivt om frukosten, prisvärdheten och den hjälpsamma personalen
  • Om rummen
  • Samtliga 540 rum hos Toyoko Inn Narita Airport Shinkan erbjuder bekvämligheter såsom luftkonditionering och gratis wi-fi. I recensionerna från gäster ges de rena och bekväma rummen på boendet höga betyg.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med regnduschar och djupa badkar
    • Kylskåp, vattenkokare och uppvärmning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi och fast internet

Parkering och transport

  • Avgiftsfri flygtransfer tur och retur från 05.00 till 00.00 vid schemalagda tider
  • Parkering på området (JPY 500 per natt)
  • Parkering för husbil, buss och lastbil på området (tilläggsavgift)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig alla dagar 05.30–08.00

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Delad mikrovågsugn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat
  • Vattenautomat

Gästtjänster

  • Städning varje vecka

Business-service

  • Mötesrum

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Toalett med elektronisk bidé
  • Tofflor

Underhållning

  • Betalfilmer
  • Platt-TV

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Telefon
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Gäster som bokar 7 nätter eller fler kan behöva byta rum under sin vistelse.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna (assistanshundar välkomna utan avgift)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Barn på upp till 11 år bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Parkeringsavgift: JPY 500 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Boendet rengörs av städpersonal
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Städning sker var fjärde dag.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Det japanska ministeriet för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger sitt passnummer och sin nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (gästgiveri, hotell, motell osv.). Dessutom måste innehavaren av boendet ta fotokopior av passen tillhörande alla gäster som registrerar sig och arkivera kopiorna.

Vanliga frågor och svar

Är Toyoko Inn Narita Airport Shinkan husdjursvänligt?

Nej, endast assistanshundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Toyoko Inn Narita Airport Shinkan?

Enligt uppgifter från den 1 juli 2026, startar priserna från 608 kr för en natts vistelse för två vuxna på Toyoko Inn Narita Airport Shinkan den 2 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Toyoko Inn Narita Airport Shinkan?

Parkering är tillgänglig för JPY 500 per natt. Ett begränsat antal platser finns.

Vilka är incheckningstiderna för Toyoko Inn Narita Airport Shinkan?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Toyoko Inn Narita Airport Shinkan?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Erbjuder Toyoko Inn Narita Airport Shinkan flygtransfer?

Ja, gratis flygtransfer erbjuds och körs 05.00–00.00 enligt tidtabell.

Var ligger Toyoko Inn Narita Airport Shinkan?

Detta hotell i Torika ligger mindre än en mil från Taiheiyo Club Narita Course, Museum of Aeronautical Sciences och Narita Airport and Community Historical Museum. Naritasan-parken och Naritasan Shinshoji-templet ligger dessutom mindre än en mil härifrån. Narita flygplats Terminal 2·3 Station ligger på 19 minuters gångavstånd och till Higashi-Narita station promenerar du på 23 minuter.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

Recensioner för Toyoko Inn Narita Airport Shinkan

8,8

Fantastiskt

9,2

Renlighet

8,6

Bekvämligheter

8,8

Personal och service

8,8

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 1857 av 3335 recensioner
8 - Bra i betyg. 1000 av 3335 recensioner
6 - Okej i betyg. 354 av 3335 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 72 av 3335 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 52 av 3335 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Akram

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
Mycket snabb checkin transit Shell från terminal one till hotell och från hotel till lterminalen
Bodde här 1 natt i september 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Evelyn

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
Prisvärt, bra service och frukost. Upphämtning och körning from och till hotellet.
Bodde här 1 natt i augusti 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Manuel

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Great place!
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Annie

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Good place to stay
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Kam Tong

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Excellent breakfast, frequent shuttle bus schedule. Will stay there again for sure.
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Kaho

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
スタッフの方々一同雰囲気が良くて気持ちよく過ごせました。
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

KATSUYUKI

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
朝めしがうまい
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Juan

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Clean room, friendly staff, free shuttle to and from airport
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Guy

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Pratique car près de l’aéroport. Confortable, propre et avec un excellent petit déjeuner offert.
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Megumi

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
シャトルバスでホテルまで簡単に到着できました。ホテルも綺麗でコンビニもあり、ゆっくり休むことができました。朝食のカレーとても美味しかったです。
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Megumi

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
成田空港までの送迎バスが 朝早くから夜遅くまであって便利だった。 朝食もいろいろ種類があってよかったです。
Bodde här 2 nätter i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Dongting

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Value for money and convenient shuttle
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

LEIZEL MAE

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Excellent services
Bodde här 5 nätter i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

takashi

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Great service
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Andres Jr

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Breakfast was great Very clean hotel
Bodde här 1 natt i mars 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

KINZO

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
チェックインの手続きが良い、早い。空港までの送迎が非常にありがたい!
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Hiroaki

朝食メニューは豊富で良かったです
Bodde här 1 natt i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Fausto

Gillade: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
Very close to the airport
Bodde här 1 natt i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

ERIKO

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
早朝便の為前泊しましたが、お部屋もサービスも全て過不足なく気持ちよく出発できました。周囲に食べるところが少ないですが隣接の東横イン本館にローソンありです。朝ごはんはカレー、パン、サラダ、ヨーグルトが美味しかったです。食堂の方々、受付の方々、とても気持ちよく対応してくださいました。また早朝便の時にはお世話になります。
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

keiko

Gillade: Bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
朝食が朝早くからできて良かった。
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Teresita

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Very clean, good breakfast and good customer service. Shuttle was awesome
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Xuanji

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
I really enjoyed the breakfast.
Bodde här 1 natt i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Stuart

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Breakfast was a great way to start our holiday.
Bodde här 1 natt i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

ruben Salas

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
It was a nice and clean place
Bodde här 9 nätter i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Susan

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Breakfast and airport shuttle were great perks
Bodde här 1 natt i maj 2026