The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Husdjursvänligt
  • Parkering tillgänglig
  • Kök

Om området

detta fritidshus ligger i Newton Abbot. Exeter's Historic Quayside och Powderham Castle är viktiga sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Dartmoor National Park och Exmouth Beach. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Torquay United FC eller Sandy Park Rugby Stadium. Upplev vattenäventyr som fiske i närheten, eller prova på andra friluftsaktiviteter som cykling. Gå till vår reseguide för Newton Abbot
Se fler sportstugor i Newton Abbot
Karta
Newton Abbot, England

I närheten

  • En svan simmar tillsammans med sina ungar i ett vattendrag.
    Stover Country Park
    9 min med bil - 7.1 km
  • Ett stenigt landskap med utsikt över böljande kullar och avlägsna berg under en klar himmel.
    Dartmoor National Park
    15 min med bil - 7.9 km
  • Devon Guild of Craftsmen
    12 min med bil - 6.1 km
  • House of Marbles
    12 min med bil - 10.6 km
  • Canonteign Waterfalls and Country Park
    13 min med bil - 5.5 km

Ta sig runt

  • Newcourt Station – 19 min med bil
  • Exeter (EXT-Exeter Intl.) - 35 min med bil

Restauranger

  • Subway
    9 min med bil
  • Globe Inn
    7 min med bil
  • Pinocchios Cafeteria
    10 min med bil
  • Trago Resturant Complex
    11 min med bil
  • Ten Tors Inn
    10 min med bil

Om boendet

The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh

  • Om boendet
  • The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh erbjuder en trädgård och mycket mer. Håll dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Pool
    • En rökfri anläggning och golfmöjligheter (tillval)
  • Om rummen
  • Alla gästrum hos The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh kan erbjuda bekvämligheter som wi-fi.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter:
  • Kök med diskmaskiner

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: wi-fi

Att göra

  • Allmän pool
  • Valfria golfprivilegier

Utomhus

  • Trädgård

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch

Mat och dryck

  • Diskmaskin
  • Kök

Mer

  • Tvättmaskin

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur är tillåtna
Assistanshundar är välkomna utan avgift

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor och rökdetektor.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh?

Ja, boendet har pool.

Är The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger The Brambles 17 - Conkers Lodge, Chudleigh?

Detta fritidshus i Newton Abbot ligger mindre än en mil från Ugbrooke House and Park, Dartmoor National Park och Devon Guild of Craftsmen. Canonteign Waterfalls and Country Park och House of Marbles ligger också mindre än en mil härifrån.