Hel semesterbostad

3 Swedish House

Boendeklass: 2

Fotogalleri för 3 Swedish House

Ett hus med en mörk fasad, ett tak täckt med takpannor, en ytterdörr och två hängande blomkorgar.
Ett modernt hus med en uteplats som har två solstolar och ett bord.
Ett tvåvåningshus med ett sluttande tak, en grusuppfart och ett trästaket.
Ett sovrum med en säng, ett skrivbord, en stol, en garderob och ett fönster med gardiner.
En matplats med ett träbord, sex stolar, en väggklocka, dekorativa hänglampor och en krukväxt.

Hel bostad

3 sovrum2 badrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

3 Swedish House

  • Om boendet
  • 3 Swedish House erbjuder en trädgård och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos 3 Swedish House är individuellt möblerade och erbjuder bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • 2 badrum med duschar
    • Kök och grytor/köksredskap

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i fritidshuset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Kök

  • Grytor och köksredskap

Sovrum

  • 3 sovrum

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Dusch

Utomhus

  • Trädgård

Husdjur

  • Husdjur välkomna

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Trädgård

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur är tillåtna
Assistanshundar är välkomna utan avgift

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

3 Swedish House ligger i Northampton. Lamport Hall and Gardens och Kelmarsh Hall and Gardens är lokala sevärdheter, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka Overstone Park Golf Club och Kettering Golf Club. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Kettering Leisure Village eller County Ground. Gå till vår reseguide för Northampton
Se fler fritidshus i Northampton
Karta
3 Swedish House Rectory Lane Walgrave, Northampton, ENG, NN6 9QJ

I närheten

  • Moulton College
    7 min med bil - 8.6 km
  • Lamport Hall and Gardens
    8 min med bil - 7.6 km
  • Kettering Leisure Village
    8 min med bil - 11.1 km
  • Kettering Golf Club
    8 min med bil - 11.5 km
  • Pitsford Reservoir - Pitsford Water Park
    10 min med bil - 10.5 km

Ta sig runt

  • Corby station – 19 min med bil

Restauranger

  • The Red Lion
    6 min med bil
  • Cardigan Arms
    7 min med bil
  • Fuller’s Fish And Chips
    8 min med bil
  • Wok Inn
    9 min med bil
  • The Artichoke Inn
    7 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är 3 Swedish House husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid 3 Swedish House?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för 3 Swedish House?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.

Vilken utcheckningstid gäller för 3 Swedish House?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger 3 Swedish House?

Denna stuga i Northampton ligger mindre än en mil från Lamport Hall and Gardens, Moulton College och Moulton Leisure Centre. Greentrunks Garden Centre och Church of St. Catherine ligger också mindre än en mil härifrån.