The Inn at SOHO Square

Välj datum för att se priser

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 1 012 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

1 Bedroom Suite

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

King Room With Kitchenette

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

2 Full Room With Kitchenette

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

2 Full Room

7,8 av 10
Bra
(8 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

The Inn at SOHO Square ligger i Old Orchard Beach. Den som gillar att shoppa kan kolla in Maine Mall, och alla kan uppskatta den vackra naturen kring Old Orchard Beach och Thompson's Point. Funtown Splashtown USA och Aquaboggan Water Park är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Old Orchard Beach
Se fler motell i Old Orchard Beach
Karta
36 W Grand Ave, Old Orchard Beach, ME, 04064

I närheten

  • Ett pariserhjul, en byggnad med randiga markiser och en klarblå himmel.
    Palace Playland
    3 min till fots - 0.3 km
  • En träbrygga med byggnader som sträcker sig ut i havet.
    Old Orchard Beach
    5 min till fots - 0.5 km
  • En träbrygga som sträcker sig ut i stilla vatten, och en solnedgång som skapar långa skuggor.
    Old Orchard Beach Pier
    5 min till fots - 0.5 km
  • Pirate's Cove
    3 min till fots - 0.3 km
  • Harmon Historical Museum
    8 min till fots - 0.7 km

Ta sig runt

  • Old Orchard Beach Station – 8 minuters promenad
  • Portland, ME (PWM-Portland Intl. Jetport) - 25 min med bil

Restauranger

  • McDonald's
    6 min med bil
  • Aroma Joes
    5 min med bil
  • Lone Pine Brewing Co.
    8 min till fots
  • The Brunswick
    1 min till fots
  • Jersey Mike's Subs
    6 min med bil

Om boendet

The Inn at SOHO Square

  • Detta motell ligger nära Old Orchard Beach Pier
  • The Inn at SOHO Square ligger nära Old Orchard Beach och har massor att erbjuda. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Detta motell erbjuder även följande förmåner:
    • En säsongsöppen utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
  • Om rummen
  • Alla rum hos The Inn at SOHO Square har bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med kombinerade duschar/badkar och schampo
    • Tv med kabelkanaler
    • Altaner/terrasser, garderober och minikylskåp

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Att göra

  • Säsongsöppen utomhuspool

Familjevänligt

  • Mikrovågsugn på rummet
  • Minikylskåp
  • Säsongsöppen utomhuspool

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider

Gästtjänster

  • Byte av lakan på begäran
  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Mikrovågsugn
  • Minikylskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 09.00–20.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 29 maj till 13 september

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på The Inn at SOHO Square?

Ja, boendet har en säsongsöppen utomhuspool.

Hur mycket kostar det att bo på The Inn at SOHO Square?

Enligt uppgifter från den 24 aug. 2026, startar priserna från 1 012 kr för en natts vistelse för två vuxna på The Inn at SOHO Square den 13 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är The Inn at SOHO Square husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid The Inn at SOHO Square?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för The Inn at SOHO Square?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för The Inn at SOHO Square?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger The Inn at SOHO Square?

Detta motell i Old Orchard Beach ligger tio minuters promenad från Old Orchard Beach och Old Orchard Beach Pier. Palace Playland och Harmon Historical Museum ligger också tio minuter härifrån. Old Orchard Beach Station ligger på 8 minuters gångavstånd.