Hel semesterbostad

8BR Encore Villa Pool, Spa & Games

Boendeklass: 2

Fotogalleri för 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games

Ett sovrum med en säng, en byrå, en takfläkt, en tv och ett badrum som syns genom en öppen dörr.
En swimmingpool med ett bubbelbad, omgiven av palmer och ett takförsett uteområde.
Ett kök med träskåp, en mikrovågsugn i rostfritt stål, en spis och en brödrost.
En hall med inramade konstverk, en träbänk, en matplats med stolar och ett badrum med handfat och spegel.
Ett rymligt matområde med ett stort träbord och stolar, ett kök i bakgrunden och en trappa som leder upp till en annan våning.

Hel bostad

8 sovrumSovplats för 18378 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår

Lägg till datum för priser

Om boendet

8BR Encore Villa Pool, Spa & Games

  • Denna semesterbostad ligger nära Mystic Dunes Golfklubb
  • 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games erbjuder ett spelrum och mycket mer.
  • Här följer några andra förmåner:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Strand i närheten

Pool/spa

  • Utomhuspool

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Sovrum

  • 8 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Handdukar tillhandahålles

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Att göra

  • Spelhall/-rum
  • Utomhuspool (gäståtkomst) i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Brandsläckare

Allmän information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 48 timmar före ankomst – privat ingång.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Barn bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

Denna semesterbostad ligger nära stranden i Kissimmee. Mystic Dunes Golfklubb och Reunion Resort Golf Course kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att se områdets turistattraktioner kan besöka Walt Disney World® Resort och Disney's Hollywood Studios®. Gå på ett evenemang eller se en match på ESPN Wide World of Sports Complex, och avsätt gärna lite tid för att besöka Gamla stadskärnan, en av områdets främsta turistattraktioner som du absolut inte får missa. Gå till vår reseguide för Kissimmee
Se fler semesterbostäder i Orlando
Karta
221 Lasso Drive, Kissimmee, FL, 34747

I närheten

  • En golfbana med sandbunkrar, träd och en flaggstång.
    Mystic Dunes Golfklubb
    3 min med bil - 4.1 km
  • En solnedgång med palmer och en väderkvarn.
    Celebration Golf Club
    7 min med bil - 9.7 km
  • Jack Nicklaus Course
    3 min med bil - 2.8 km
  • Reunion Resort Golf Course
    3 min med bil - 3.8 km
  • Champions Gate Golf Club
    7 min med bil - 8.1 km

Ta sig runt

  • Kissimmee Station – 33 min med bil
  • Orlando International Airport (MCO) - 38 min med bil

Restauranger

  • Wawa
    4 min med bil
  • McDonald's
    5 min med bil
  • Dutch Bros Coffee
    6 min med bil
  • 7-Eleven
    11 min till fots
  • 7-Eleven
    8 min med bil

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger 8BR Encore Villa Pool, Spa & Games?

Semesterbostad nära stranden ligger 3,9 km från Mystic Dunes Golfklubb och 4,2 km från Jack Nicklaus Course. Walt Disney World® Resort och Reunion Resort Golf Course ligger också mindre än en mil härifrån.