Hel lägenhet

Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking

Boendeklass: 3.5

Fotogalleri för Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking

Vardagsrum
Boendets ingång
Rum
Badrum
Vardagsrum

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster

Lägg till datum för priser

Om boendet

Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking

  • Denna lägenhet ligger nära Oxfords universitet
  • Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking erbjuder bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du hittar även följande bekvämligheter:
    • Badrum med badkar eller duschar och gratis toalettartiklar
    • Stora kylar/frysar, ugnar och brödrostar

Liknande boenden

Om området

denna lägenhet ligger i en förort i Norra Oxford, ett område i Oxford. Ashmolean Museum och Oxford Playhouse tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets sevärdheter hittar du Blenheim Palace och Rhodes House. The North Wall Arts Centre och Waterperry Gardens är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Oxford
Se fler lägenheter i Oxford
Karta
Flat 13 West Grove, Hernes Road, Oxford, England, OX2 7PD

I närheten

  • En historisk byggnad med ett klocktorn och en välskött gräsmatta.
    Oxfords universitet
    4 min med bil - 1.4 km
  • En historisk byggnad i sten med ett torn, en innergård med en gräsmatta och ett vitt staket med blommor.
    Oxford Castle
    11 min med bil - 4.4 km
  • En välvd stenbro med utsmyckade detaljer och fönster med målat glas.
    New Theatre Oxford
    12 min med bil - 4.7 km
  • The North Wall Arts Centre
    12 min till fots - 1.0 km
  • J.R.R. Tolkien's Grave
    18 min till fots - 1.6 km

Ta sig runt

  • Oxford Parkway Station – 8 min med bil
  • Oxford (OXF) - 15 min med bil

Restauranger

  • The Red Lion
    5 min med bil
  • KFC
    3 min med bil
  • Cherwell Boathouse
    4 min med bil
  • The Perch
    9 min med bil
  • The Trout Inn
    6 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 05.30. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Sunny Summertown Apartment for 3 With Parking?

Denna lägenhet i Norra Oxford ligger mindre än 2 km från The North Wall Arts Centre och Oxfords universitet. J.R.R. Tolkien's Grave och Kellogg College ligger också 3 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.