Hel semesterbostad

Holiday Home in Palaia With Swimming Pool

Fotogalleri för Holiday Home in Palaia With Swimming Pool

En rektangulär swimmingpool med ett klart, blått vatten och en omgivande, plattlagd yta.
En trädgård med ett träbord och stolar, omgiven av en pergola som är täckt av blommande klätterväxter.
Ett flygbildsbild av en historisk stad med en framträdande befäst byggnad, smala gator och omgivande grönska.
Ett rum med en säng, en garderob, ett litet bord, en golvlampa och en dörr som leder till ett badrum.
En uteplats med ett bord och stolar, ett takförsett sittområde och en grill.

Hel bostad

4 sovrum1 badrumSovplats för 8150 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

Holiday Home in Palaia With Swimming Pool

  • Om boendet
  • Holiday Home in Palaia With Swimming Pool erbjuder bekvämligheter som en terrass och en trädgård.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning och grillar
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med duschar
    • Kök och kylskåp

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Kylskåp

Sovrum

  • 4 sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Dusch

Utomhus

  • Grill
  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild möblering
  • Trädgård

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Minimiålder för incheckning - 18 år

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • MasterCard
  • American Express
  • Visa

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt i upp till 5 nätter. Skatten gäller inte barn under 10 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Om området

Holiday Home in Palaia With Swimming Pool ligger i Palaia. Minerva Medica-templet och Villa Baciocchi är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Arnofloden och Parco Corsini. Peccioli förhistoriska park och Pasticceria Andreoni är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Palaia
Se fler semesterbostäder i Palaia
Karta
Palaia, Tuscany

I närheten

  • En stenbro över en flod, med färgglada byggnader på båda sidor.
    Arnofloden
    24 min med bil - 17.3 km
  • Peccioli förhistoriska park
    15 min med bil - 14.9 km
  • Villa Baciocchi
    16 min med bil - 12.8 km
  • Minerva Medica-templet
    17 min med bil - 16.3 km
  • Castelfalfis golfbana
    25 min med bil - 28.4 km

Ta sig runt

  • San Romano-Montopoli-San Croce station – 26 min med bil
  • Pisa (PSA-Galileo Galilei) - 42 min med bil

Restauranger

  • Bar Pizzeria Ristorante J-enne
    18 min med bil
  • Bar La Terrazza
    14 min med bil
  • Osteria San Michele
    16 min med bil
  • Ristorante Pizzeria da Carlo
    14 min med bil
  • Osteria Il Papero
    22 min med bil

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Holiday Home in Palaia With Swimming Pool?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är Holiday Home in Palaia With Swimming Pool husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Holiday Home in Palaia With Swimming Pool?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Var ligger Holiday Home in Palaia With Swimming Pool?

Semesterbostad i Palaia ligger 4,6 km från Minerva Medica-templet och mindre än 15 km från Villa Baciocchi och Peccioli förhistoriska park. Azienda Agrisole och La Spinetta Casanova ligger också mindre än två mil härifrån.