Hel lägenhet

Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5

Marina
Tv
2 sovrum, gratis wi-fi och sängkläder
Restauranger
Interiör

Recensioner

5,4 av 10,

Hel lägenhet

2 sovrum1 badrumSovplats för 5

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Utsikt mot havet
Det nuvarande priset är 1 446 kr
inklusive skatter och avgifter
6 juli – 7 juli

Lägg till datum för priser

Om boendet

Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5

  • Denna lägenhet ligger nära Dreamland
  • Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5 erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Om rummen
  • Alla rum hos Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5 har bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med djupa badkar och hårtorkar
    • Kök, kylskåp och ugnar

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Gratis parkering i närheten

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 delat badrum
  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Underhållning

  • Tv

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Husdjur bor gratis

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 4 enheter

Liknande boenden

Regler

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Husdjur bor gratis
Assistanshundar är välkomna utan avgift

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna lägenhet ligger i Ramsgate. Dreamland är en uppskattad turistattraktion, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Margate Beach och Deal Beach. The Pinball Parlour och Ramsgate Maritime Museum är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Ramsgate
Se fler lägenheter i Ramsgate
Karta
Ramsgate, England

I närheten

  • En småbåtshamn i nattens mörker, med båtar förtöjda och byggnader som lyser upp i bakgrunden.
    Port of Ramsgate
    6 min med bil - 2.0 km
  • Granville Theatre
    4 min till fots - 0.4 km
  • Ramsgate Tunnels
    5 min till fots - 0.4 km
  • Ramsgate Beach
    6 min till fots - 0.6 km
  • Ramsgate Royal Harbour and Marina
    15 min till fots - 1.3 km

Ta sig runt

  • Ramsgate Dumpton Park Station – 14 minuters promenad
  • Gatwick Airport (LGW) - 108 min med bil

Restauranger

  • The Royal Victoria Pavilion (Wetherspoon)
    10 min till fots
  • Montefiore Arms
    4 min till fots
  • The Fermentorium
    7 min till fots
  • Subway
    9 min till fots
  • San Clu Bar
    3 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5 husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5?

Enligt uppgifter från den 2 juli 2026, startar priserna från 1 446 kr för en natts vistelse för två vuxna på Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5 den 6 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5?

Det finns kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5?

Checka in fram till: 15.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5?

Denna lägenhet i Ramsgate ligger tio minuters promenad från Granville Theatre, Ramsgate Tunnels och King George VI Memorial Park. Albion Place Gardens och Ramsgate Beach ligger också tio minuter härifrån. Ramsgate Dumpton Park Station ligger på 14 minuters gångavstånd och till Ramsgate Station promenerar du på 19 minuter.

Recensioner för Pet Friendly, Top Floor Apt w/ Sea View, Sleeps 5

Recensioner

5,4