Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig
Det nuvarande priset är 1 956 kr
inklusive skatter och avgifter
7 juli – 8 juli

Om området

detta bed and breakfast ligger i Rochechouart. Espace Meteorite och Éspace Météorite Paul Pellas tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets sevärdheter hittar du Château de Rochechouart och Cassinomagus arkeologiska Park. Chêne-Verts arboretum och Aventure Parc Lacs de Haute Charente är också värda ett besök. Missa inte friluftsaktiviteter som cykelturer och cykling. Gå till vår reseguide för Rochechouart
Se fler B&B i Rochechouart
Karta
Rochechouart

I närheten

  • Ett dimhöljt landskap med täta skogar och spridda hus.
    Périgord Limousin regionala naturpark
    1 min till fots - 0.0 km
  • En historisk byggnad med klassisk arkitektur, inklusive en stor staty och utsmyckade kolonner.
    Gare de Limoges
    45 min med bil - 52.0 km
  • Espace Meteorite
    16 min till fots - 1.3 km
  • Éspace Météorite Paul Pellas
    19 min till fots - 1.6 km
  • Château de Rochechouart
    3 min med bil - 1.4 km

Ta sig runt

  • Saillat-sur-Vienne Saillat-Chassenon station – 7 min med bil
  • Limoges (LIG-Limoges Intl.) - 34 min med bil

Restauranger

  • Le Corot
    12 min med bil
  • Le Relais D'Etagnac
    10 min med bil
  • Le Boeuf Rouge
    13 min med bil
  • Bistrot Lemosin
    12 min med bil
  • Restaurant Pizzeria Peno
    12 min till fots

Om boendet

Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi

  • Om boendet
  • Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi erbjuder en trädgård och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
  • Frukost (tilläggsavgift) och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi erbjuder bekvämligheter såsom wi-fi.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Duschar och hårtorkar
    • Altaner/terrasser och uppvärmning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: wi-fi

Parkering och transport

  • Parkeringsalternativen på området omfattar ett garage

Mat och dryck

  • Frukost tillgänglig mot en avgift

Utomhus

  • Trädgård

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Mer

  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Incheckning från 18.00

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: rökdetektor.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Vanliga frågor och svar

Är Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi?

Enligt uppgifter från den 5 juli 2026, startar priserna från 1 956 kr för en natts vistelse för två vuxna på Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi den 7 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi?

Incheckning börjar 18.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Guest Room “Les Hortensias” with Shared Terrace & Garden, Wi-Fi?

Detta bed and breakfast i Rochechouart ligger mindre än 2 km från Périgord Limousin regionala naturpark, Espace Meteorite och Château de Rochechouart. Éspace Météorite Paul Pellas ligger 1,5 km härifrån.