Hel lägenhet·Privat värd

Studio near Geneva

Fotogalleri för Studio near Geneva

Vardagsrum
Boendeområde
Restauranger
Övrigt
1 sovrum, wi-fi och sängkläder

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrum

Populära bekvämligheter

Lägg till datum för priser

Om boendet

Studio near Geneva

  • Om boendet
  • Studio near Geneva erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla gästrum hos Studio near Geneva har bekvämligheter som internetanslutning.
  • Du hittar även följande bekvämligheter:
  • Badrum med hårtorkar och toalettpapper

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: wi-fi

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Ingen kolmonoxidvarnare och inga gasdrivna apparater (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Barn ej tillåtna på boendet

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Inga barn är tillåtna på det här boendet.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Om området

denna lägenhet ligger i Saint-Jean-de-Gonville. Microcosm och Théâtre Forum Meyrin tillhör de kulturella höjdpunkterna, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka Port Des Eaux-Vives och Gex turistbyrå - La Faucille. Sugen på en utekväll? Då ska du testa Geneva Arena och La Chartreuse de Pomier. Gå till vår reseguide för Saint-Jean-de-Gonville
Se fler lägenheter i Saint-Jean-de-Gonville
Karta
Saint-Jean-de-Gonville, Ain

I närheten

  • En stor industriell maskin med en cylindrisk del och flera rör.
    CERN
    16 min med bil - 11.4 km
  • En stor, modern byggnad med en symmetrisk fasad och en central trappa som leder till entrén.
    FN:s Europa-högkvarter
    29 min med bil - 21.8 km
  • Parc naturel régional du Haut-Jura
    1 min till fots - 0.0 km
  • Golf Club de Domaine de Gonville
    6 min med bil - 2.8 km
  • Palexpo
    26 min med bil - 21.2 km

Ta sig runt

  • Saint-Jean-de-Gonville station – 18 minuters promenad
  • Maisonnex spårvagnshållplats – 12 min med bil
  • Geneva International Airport (GVA) - 32 min med bil

Restauranger

  • Charly's Pub
    8 min med bil
  • Naan Wich
    10 min med bil
  • Le Coq Rouge
    9 min med bil
  • La Muraille De Chine
    8 min med bil
  • Seazen Buffet
    6 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Studio near Geneva husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Studio near Geneva?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Studio near Geneva?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Studio near Geneva?

Denna lägenhet i Saint-Jean-de-Gonville ligger bara några steg från Parc naturel régional du Haut-Jura och mindre än 15 km från CERN och Microcosm. Alpträdgården och Centre Commercial Meyrin ligger också mindre än 15 km härifrån. Saint-Jean-de-Gonville station ligger på 18 minuters gångavstånd.

Recensioner för Studio near Geneva