Hel lägenhet

2-bed Apartment Near City Centre

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för 2-bed Apartment Near City Centre

Ett modernt vardagsrum med ett stort fönster, en soffa, ett soffbord i glas och en matplats med ett bord och stolar.
En vy genom ett fönster i en modern byggnad med en rutmönstrad fasad och stora fönster.
Ett hotellrum med en stor säng, ett nattduksbord med en lampa, ett fönster med gardiner och utsikt över staden.
En inhägnad entré med en mur av tegelsten och en grind av metall.
En matplats med ett runt bord i glas, fyra stolar och en tavla på väggen.

Hel lägenhet

2 sovrum2 badrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Utsikt mot staden

Lägg till datum för priser

Om boendet

2-bed Apartment Near City Centre

  • Denna lägenhet ligger nära Manchester Opera House
  • 2-bed Apartment Near City Centre ligger nära Deansgate och AO Arena, och har massor att erbjuda. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
  • Gratis vanlig parkering
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos 2-bed Apartment Near City Centre kan erbjuda bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du hittar även följande bekvämligheter:
    • 2 badrum med djupa badkar
    • Kök, kylskåp och mikrovågsugnar

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 delade badrum
  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 5 enheter
  • Ingång från loftgång

Liknande boenden

Regler

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: GBP 200 per vistelse
  • En skadedeposition på GBP 200 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna lägenhet ligger i Salford. Manchester Opera House och O2 Apollo Manchester är några av de kulturella höjdpunkterna, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Deansgate och Canal Street. Sugen på ett evenemang eller en match? Kolla upp vad som är på gång på Old Trafford eller Etihad Stadium. Gå till vår reseguide för Salford
Se fler lägenheter i Salford
Karta
157, 156 Chapel Street, Salford, England, M3 6EU

I närheten

  • En väl upplyst restaurang som heter ”revolution” med uteservering och en kanal som rinner under den.
    Deansgate
    8 min till fots - 0.7 km
  • En stor hangar med flera flygplan, bland annat ett rött stridsflygplan och en grå bombplan.
    Museum of Science and Industry
    9 min till fots - 0.8 km
  • En byggnadsfasad med kolonner, en central båge och inskriptionen ”TEATERN ÅTERSPEGLAR LIVET”.
    Manchester Opera House
    9 min till fots - 0.8 km
  • Ett stadstorg med ett runt monument där namn är inristade, omgivet av moderna byggnader och en spårvagn.
    Manchester Central Convention Complex
    14 min till fots - 1.2 km
  • Ingången till Manchester Arena med glasdörrar och skyltar.
    AO Arena
    15 min till fots - 1.3 km

Ta sig runt

  • Manchester Salford Central Station – 2 minuters promenad
  • Exchange Square spårvagnshållplats – 13 minuters promenad
  • Manchester Airport (MAN) - 30 min med bil

Restauranger

  • Joule Craft Beer Shop & Tasting Room
    1 min till fots
  • Pro•Ka•Fe•Nā•Ted
    3 min till fots
  • Ottoman
    5 min till fots
  • Local Black Friars
    6 min till fots
  • Habbibi - Manchester
    6 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är 2-bed Apartment Near City Centre husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid 2-bed Apartment Near City Centre?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för 2-bed Apartment Near City Centre?

Checka in fram till: 15.00.

Vilken utcheckningstid gäller för 2-bed Apartment Near City Centre?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger 2-bed Apartment Near City Centre?

Denna lägenhet i Salford ligger en kvarts promenad från Market Street, Manchester Opera House och Deansgate. Manchester Central Convention Complex och AO Arena ligger också 2 km härifrån. Manchester Salford Central Station ligger inom 2 minuters gångavstånd, och till Exchange Square spårvagnshållplats promenerar du på 13 minuter.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner för 2-bed Apartment Near City Centre