Privat värd

Harmony Hotel By Haven

Boendeklass: 2

Välj datum för att se priser

Recensioner

7,4 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Comfort trippelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 23 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 stor enkelsäng

Basic enkelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 10 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 stor enkelsäng

Studio Comfort - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 dubbelsängar och 1 queensize-säng

Deluxe dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Deluxe-rum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Comfort dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Harmony Hotel By Haven ligger i Catedral, ett område i San José. Den som gillar att shoppa kan kolla in Multiplaza Mall Escazu, och alla kan uppskatta den vackra naturen kring Parque Sabana, San Jose, Costa Rica och Braulio Carrillo nationalpark. Jademuseum och Centro Cultural de España är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för San José
Karta
Calle 33, Avenida 8, San José, San José, 10107

I närheten

  • En gul byggnad med en flagga, trappsteg och ett staket.
    Museo Nacional de Costa Rica
    14 min till fots - 1.2 km
  • Ett flygbildsbild av en stad med en framträdande byggnad med rött tak, en livlig korsning och omgivande modern och traditionell arkitektur.
    Costa Ricas nationalteater
    5 min med bil - 1.8 km
  • En historisk byggnad med ett rött tak och klassisk arkitektur, omgiven av ett torg med statyer och en fontän.
    Plaza de la Cultura
    5 min med bil - 1.8 km
  • Parque Nacional
    13 min till fots - 1.1 km
  • San Pedro Mall
    14 min till fots - 1.2 km

Ta sig runt

  • San José Fercori station – 11 minuters promenad
  • Tobías Bolaños Intl. Airport (SYQ), San José, Costa Rica - 27 min med bil

Restauranger

  • Starbucks
    5 min till fots
  • Pho 39
    3 min till fots
  • Restaurante Casa China
    5 min till fots
  • Club Alemán
    3 min till fots
  • Perséfone y Deméter
    6 min till fots

Om boendet

Harmony Hotel By Haven

  • Detta hotell ligger nära Parque Sabana, San Jose, Costa Rica
  • Harmony Hotel By Haven erbjuder kemtvätt/tvättjänster och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • En dygnet runt-öppen reception, bagageförvaring och en rökfri anläggning
    • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Harmony Hotel By Haven kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Är Harmony Hotel By Haven husdjursvänligt?

Ja, katter och hundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Harmony Hotel By Haven?

Det finns kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Harmony Hotel By Haven?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Harmony Hotel By Haven?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Harmony Hotel By Haven?

Detta hotell i Catedral ligger 1 km från Parque Nacional och 4,3 km från Parque Sabana, San Jose, Costa Rica. Costa Ricas järnvägsstation och Museo Nacional de Costa Rica ligger också en kvarts promenad härifrån. San José Fercori station ligger på 11 minuters gångavstånd och till San José Atlantic station promenerar du på 12 minuter.

Recensioner

Recensioner för Harmony Hotel By Haven

7,4

Bra

6,0

Renlighet

6,0

Bekvämligheter

6,0

Personal och service
10 - Fantastiskt i betyg. 2 av 3 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 3 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 3 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 3 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 1 av 3 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
Muy agradable lugar, y excelente atención de parte de la recepción (Nico), tuvimos una cuestión con la reservación al parecer por falla en el sistema y el nos ayudó a resolver, sin prisa. Excelente anfitrión.
Bodde här 1 natt i december 2025
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
This is a scam.There is no hotel at the address given. Their phone number does not pick up. Tell hotels.com to remove this listing. I got a refund from hotels.com after hours on the phone.
Bodde här 1 natt i december 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Bodde här 4 nätter i december 2025