Coastal Breeze Inn

2.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 1 161 kr
inklusive skatter och avgifter
14 juli – 15 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Standardrum - 1 kingsize-säng

9,2 av 10
Underbart
(67 recensioner)
  • 23 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 2 queensize-sängar

8,0 av 10
Mycket bra
(14 recensioner)
  • 23 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat

7,4 av 10
Bra
(3 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Familjesvit - 2 sovrum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Coastal Breeze Inn ligger nära stranden i Downtown Morro Bay, en stadsdel i Morro Bay. Brown Butter Cookie Company och Downtown SLO Farmers' Market kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Cayucos State Beach och Morro Rock Nature Preserve. Morro Bay State Park och Museo di Storia Naturale är också värda ett besök. Passa på att utforska området med vattenaktiviteter som sportdykning. Gå till vår reseguide för Morro Bay
Se fler motell i Morro Bay
Karta
1098 Main Street, Morro Bay, CA, 93442

I närheten

  • Ett kustlandskap med en framträdande, bergig kulle, en sandstrand och en liten stad i bakgrunden.
    Morro Rock Beach
    15 min till fots - 1.3 km
  • En stilla flod med en liten ö i mitten, omgiven av träd och byggnader längs stranden.
    Morro Bay State Park
    18 min till fots - 1.5 km
  • En gräsklädd åker med en flagga, träd och en avlägsen sjö eller vattendrag.
    Morro Bay golfbana
    3 min med bil - 2.2 km
  • Morro Bay Art Association Gallery
    3 min till fots - 0.3 km
  • The Giant Chessboard
    5 min till fots - 0.5 km

Ta sig runt

  • San Luis Obispo Station – 17 min med bil
  • San Luis Obispo, Kalifornien (SBP-San Luis Obispo County Regional) - 29 min med bil

Restauranger

  • Scout Coffee Co.
    5 min till fots
  • Fosters Freeze
    8 min till fots
  • Hofbrau
    7 min till fots
  • Kelli's Candies
    8 min till fots
  • Dorn's Breakers Cafe
    7 min till fots

Om boendet

Coastal Breeze Inn

  • Motell i Downtown Morro Bay
  • Coastal Breeze Inn erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • En varuautomat, en dygnet runt-öppen reception och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
    • En rökfri anläggning
    • Gästrecensionerna nämner positiva saker om den hjälpsamma personalen och det utmärkta läget
  • Om rummen
  • Alla rum hos Coastal Breeze Inn har bekvämligheter såsom luftkonditionering samt gratis wi-fi. I gästrecensionerna talas det varmt om de rena rummen på boendet.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badkar eller duschar och gratis toalettartiklar
    • Platt-tv med premiumkanaler
    • Kylskåp, mikrovågsugnar och kaffe- och tebryggare

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Mikrovågsugn på rummet

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles

Underhållning

  • Platt-tv med premiumkabelkanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Anslutande rum tillgängliga
  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Telefon
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
Sen incheckning i mån av tillgång

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

En myndig person på minst 18 år måste ansvara för bokningen.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur är tillåtna mot en extraavgift på USD 25 per husdjur och per natt
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar välkomnas

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
3 barn på upp till 10 år bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.
Extrasängar finns att hyra för USD 20 per natt.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för husdjur: USD 25 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Avgift för extrasäng: USD 20 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Vanliga frågor och svar

Är Coastal Breeze Inn husdjursvänligt?

Ja, hundar är tillåtna på boendet. En avgift på USD 25 per husdjur, per natt tas ut. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Hur mycket kostar det att bo på Coastal Breeze Inn?

Enligt uppgifter från den 30 juni 2026, startar priserna från 1 161 kr för en natts vistelse för två vuxna på Coastal Breeze Inn den 14 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Vilka är incheckningstiderna för Coastal Breeze Inn?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Coastal Breeze Inn?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Coastal Breeze Inn?

Detta motell i Downtown Morro Bay ligger tio minuters promenad från Morro Bay Art Association Gallery och The Giant Chessboard. Tidelands Park och Morro Rock Beach ligger också en kvarts promenad härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

Recensioner för Coastal Breeze Inn

8,2

Väldigt bra

8,4

Renlighet

7,8

Läge

8,6

Personal och service

7,8

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 443 av 858 recensioner
8 - Bra i betyg. 183 av 858 recensioner
6 - Okej i betyg. 111 av 858 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 69 av 858 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 52 av 858 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Helena

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Besök Morro Bay!

Allt var toppen! Bra service, stort och rent rum. Smidig in och utcheckning. Inget att klaga på.
Bodde här 1 natt i oktober 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Irene

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Always a pleasure to come stay here!
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Vanessa

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The property is easily accessible and in the perfect location upon arrival into morro bay. The inn is located downtown walking distance to shops, bars, and restaurants.
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Robert

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Great spot for a night
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

FATIMA

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The best stay, manager was super nice.
Bodde här 2 nätter i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Richard

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Wonderful staff, spacious room, and within walking distance of many restaurants and the coast.
Bodde här 1 natt i april 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Susan

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The room was clean. Large room and large comfortable bed. Restaurants, shops and beach all within walking distance.
Bodde här 2 nätter i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Crystal

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Clean room, super spacious
Bodde här 1 natt i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Barbi

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Highly recommend-great location, comfortable room, friendly staff and excellent value. Have stayed previously and will stay again. Located in the heart of Morro Bay, close to everything. Family-run, very nice.
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Dana

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The room was very clean. The staff was extremely helpful. Paula even gave us a welcome gift for our support dogs.
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Raquel

Gillade: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
Great location, across the street from a great restaurant
Bodde här 1 natt i mars 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Arturo

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Nice for the price and a great location
Bodde här 1 natt i mars 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Ziyue

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Clean rooms and friendly staff. We arrived after 10pm and were able to check in using the lockbox seamlessly.
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Isabel

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Everything was perfect, such an inviting atmosphere when I arrived really accommodating, and friendly. Front desk and staff
Bodde här 2 nätter i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Randy

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Manager was very accommodating and friendly.
Bodde här 2 nätter i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

John

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Clean room! Courteous and friendly staff! Great price in a cool town. Thank you again!
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Alfonso

Gillade: Boendets skick och faciliteter
Gillade inte: Renlighet
Location was Great.
Bodde här 2 nätter i januari 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Philip

Gillade: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
Great room and location
Bodde här 2 nätter i januari 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

laura

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Big rooms and very comfy beds
Bodde här 1 natt i mars 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Anthony

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Clean room, friendly staff, ample parking. Shower is very small stand up shower and the walls are thin. You can hear conversations from rooms next to you.
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Whitney

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Gillade inte: Bekvämligheter
Exceptional staff & price.
Bodde här 1 natt i mars 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Justin

Gillade: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
We always stay here when in Morro Bay. Rooms are very clean and the area is nice and quiet. We will definitely be staying here again.
Bodde här 1 natt i februari 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Lacie

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
I was very pleased with everything overall. The office was clean and smelled good. The check in was smooth. The room was nicely updated, comfy beds, nice hot shower and great location to Morro Rock. So great for the price!
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Regis

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Very friendly staff. Room was modern and clean. Great spot.
Bodde här 1 natt i mars 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Justin

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
We love staying here, it’s our go to spot when in Morro Bay. Rooms are always very clean and the staff are always polite. We will definitely be back.
Bodde här 2 nätter i mars 2026