Apelles Butik Otel

Välj datum för att se priser

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Bar
Det nuvarande priset är 890 kr
inklusive skatter och avgifter
7 sep. – 8 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Junior dubbelrum - 1 dubbelsäng

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng ELLER 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - flera sängar - havsutsikt

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - flera sängar - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Familjerum - flera sängar

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Comfort-rum - 1 queensize-säng

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Apelles Butik Otel ligger i Seferihisar. Sığacık Castle och Ephesus är viktiga sevärdheter, och i området kan du även besöka turistattraktioner som Aqua Fantasy Aquapark. Jungfru Marias hus och Konaks torg är två andra rekommenderade platser att besöka. Gå till vår reseguide för Seferihisar
Se fler B&B i Seferihisar
Karta
5182. Sk. no14 doganbey seferihisar, Seferihisar, Izmir, 35465

I närheten

  • Ett kustlandskap med klart, turkosfärgat vatten, en liten ö och en byggnadskomplex vid stranden.
    Ozdere Beach
    22 min med bil - 17.6 km
  • House of Thought and Literature
    10 min med bil - 6.8 km
  • Yali Castle Aquapark
    14 min med bil - 10.9 km
  • Akarca Beach
    17 min med bil - 25.1 km
  • Sığacık Castle
    24 min med bil - 30.7 km

Ta sig runt

  • Develi station – 36 min med bil
  • Izmir (ADB-Adnan Menderes) - 53 min med bil

Restauranger

  • Smyrna Cafe
    1 min till fots
  • Merneith Beach Restaurant
    3 min till fots
  • Havacılar Cafe
    19 min till fots
  • Reach Beach pub
    7 min till fots
  • Çarşı Cafe
    15 min till fots

Om boendet

Apelles Butik Otel

  • Om boendet
  • Apelles Butik Otel kan erbjuda gratis frukost med lokala rätter, ett kafé och en trädgård. Utöver att dra nytta av bekvämligheter som ett fritidsområde utomhus och en bar kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet, med hastigheten 25+ Mbps.
  • Här följer några andra förmåner:
  • Gratis vanlig parkering
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Apelles Butik Otel kan erbjuda bekvämligheter såsom badrockar och gratis wi-fi.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med badkar eller duschar
    • Uppvärmning och begränsad städning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter tillgänglig alla dagar 09.00–12.00
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafé/fik

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider

Gästtjänster

  • Städning en gång per vistelse

Utomhus

  • Fritidsområde utomhus
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Gemensamt vardagsrum
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Badrockar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Tofflor

Mer

  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 09.00–02.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: TRY 1000 per boende, per vistelse (för vistelser mellan 18 maj och 30 september

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Boendets registreringsnummer 35-2697
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Apelles Butik Otel husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Apelles Butik Otel?

Enligt uppgifter från den 28 aug. 2026, startar priserna från 890 kr för en natts vistelse för två vuxna på Apelles Butik Otel den 7 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Apelles Butik Otel?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Apelles Butik Otel?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Apelles Butik Otel?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Apelles Butik Otel?

Detta bed and breakfast i Seferihisar ligger 24,7 km från Sığacık Castle och mindre än fem mil från Ephesus och Aqua Fantasy Aquapark.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.