Hotel Boutique Nord

3.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Standard enkelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Standard dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Standard tvåbäddsrum

  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum

  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum Deluxe

  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Hotel Boutique Nord ligger i Shkodër. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Skadarsjön och Velika Plaza Beach, och Shkoder historiska museum och Ulcinjs sjörövaremuseum tillhör de kulturella höjdpunkterna. Gå till vår reseguide för Shkodër
Karta
Rruga Revolucioni Antikomunist Hungarez, Shkodër, Qarku i Shkodrës

I närheten

  • Ett historiskt stenfästning som reser sig över en stad, med en flod och berg i bakgrunden.
    Rozafa slott
    7 min med bil - 3.7 km
  • Shkoder historiska museum
    15 min till fots - 1.3 km
  • Marubi Permanenta Foto Utställning
    20 min till fots - 1.7 km
  • Loro Boriçi-stadion
    3 min med bil - 1.9 km
  • Rozafa-fästningen
    7 min med bil - 3.7 km

Ta sig runt

  • Podgorica (TGD) - 86 min med bil

Restauranger

  • Fisi Grill & Restaurant
    9 min till fots
  • Bell Italia
    16 min till fots
  • Piazza Park
    14 min till fots
  • Cliché
    16 min till fots
  • Rozafa Sea Food
    10 min till fots

Om boendet

Hotel Boutique Nord

  • Om boendet
  • Hotel Boutique Nord erbjuder gratis frukost enligt egen beställning och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • Bagageförvaring och en dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Hotel Boutique Nord kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning tillgänglig alla dagar 07.00–10.00

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Låsbara skåp
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Regler

Incheckning

Checka in från: 11.00. Checka in fram till: 05.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.59 EUR per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem, förbandslåda och fönstergaller.
Boendets registreringsnummer M06726004A
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Hotel Boutique Nord husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hotel Boutique Nord?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Hotel Boutique Nord?

Checka in från: 11.00. Checka in fram till: 05.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Hotel Boutique Nord?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Hotel Boutique Nord?

Detta hotell i Shkodër ligger mindre än 2 km från Shkoder historiska museum och Marubi Permanenta Foto Utställning. Loro Boriçi-stadion och Rozafa slott ligger också 5 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.