Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views

Välj datum för att se priser

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Bubbelpool
  • Husdjursvänligt
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

detta hotell ligger i Treasure Island. Resenärer som vill uppleva lite kultur kan besöka Salvador Dali Museum, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska St. Petersburg - Clearwater Beaches och Upham Beach. Gå på ett evenemang eller se en match på Tropicana Field, och avsätt gärna lite tid för att besöka Splash Harbour Water Park, en av områdets främsta turistattraktioner som du absolut inte får missa. Gå till vår reseguide för Treasure Island
Karta
Treasure Island, FL

I närheten

  • Ett rosa hotell med en strand och havet som bakgrund.
    St. Petersburg - Clearwater Beaches
    6 min till fots - 0.6 km
  • En solnedgång över havet med vågor som slår in mot stranden.
    St. Petersburg Municipal Beach at Treasure Island
    6 min till fots - 0.6 km
  • Ett flygbildsbild av en kuststad med en småbåtshamn, vägar och bostadsområden.
    Sunset Beach
    4 min med bil - 2.4 km
  • Ett område vid vattnet med förtöjda båtar, en brygga och byggnader med skyltar som visar att det finns verksamheter där.
    John's Pass Village and Boardwalk
    4 min med bil - 2.8 km
  • Treasure Bay Golf and Tennis
    12 min till fots - 1.1 km

Ta sig runt

  • St. Petersburg, FL (SPG-Albert Whitted) - 22 min med bil

Restauranger

  • Caddy's On The Beach
    3 min med bil
  • Ricky T's
    7 min till fots
  • Ka'Tiki
    3 min med bil
  • Sloppy Joe's On The Beach
    13 min till fots
  • Sea Dog Brewing Company
    3 min med bil

Om boendet

Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views

  • Detta hotell ligger nära St. Petersburg - Clearwater Beaches
  • Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views erbjuder en bubbelpool och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Pool
    • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views ståtar med bekvämligheter såsom luftkonditionering samt wi-fi.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • 2 badrum med duschar och hårtorkar
    • Diskmaskiner, mikrovågsugnar och ugnar

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: wi-fi

Att göra

  • Bubbelpool
  • Pool

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Tv

Mat och dryck

  • Diskmaskin
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Mer

  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda
  • Uppvärmning
  • Vardagsrum

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husregler

At check-in, an incidental hold of $150.00 will be authorized and will be refunded after checkout, provided there is no damage to the property.
A daily resort fee of $30 plus tax will be added to your room rate. This fee includes access to resort amenities and parking for one vehicle..
For guests traveling with pets, a non-refundable fee of $50 per pet, per night applies, with a maximum of two pets allowed per suite.

Husdjur

Djur är tillåtna
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar och katter välkomnas
2 per rum (upp till 23 kg per husdjur)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: rökdetektor.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views?

Ja, boendet har pool.

Är Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views husdjursvänligt?

Ja, detta hotell tillåter katter och hundar (högst 2 per rum) med en vikt på upp till 23 kg per djur.

Hur mycket kostar det att parkera vid Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views?

Detta hotell i Treasure Island ligger mindre än 2 km från St. Petersburg Municipal Beach at Treasure Island och St. Petersburg - Clearwater Beaches. John's Pass Village and Boardwalk ligger 3 km härifrån.

Recensioner

Recensioner för Fusion Resort Treasure Island 2 bedroom suites with ocean views

10

Enastående

9,6

Renlighet

10

Läge

10

Personal och service

10

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 5 av 5 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 5 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 5 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 5 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 5 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Trisha N.

Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
Great ocean view of sunset and sunrise!
Bodde här 2 nätter i april 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Jenny J.

Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
Yes. Great place to stay! Close you food beach and ice cream!!
Bodde här 5 nätter i februari 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Coralee

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
There were five of us staying for a week. The rental unit was excellent - a two bedroom suite. The rooms could not have been better. The sunrise and sunset views were excellent. We had two dogs with us. They were no problem at all. The pool was great. Everything was perfect. We will definitely be back!!! Loved it!
Bodde här 6 nätter i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Mabel

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
This hotel was my best experience...I relax, enjoy and was it so peaceful there, I came back renewed as a free spirit....
Bodde här 2 nätter i maj 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Raffaela R.

Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
First time staying at Fusion, I will definitely be back. Our unit was clean, great beds, pillows and the toiletries offered were Tommy Bahama, which were excellent. If I had to say one thing to improve on would be to offer a full size regular coffee maker and more glasses and plates. The view, pool and hot tub were great!
Bodde här 2 nätter i februari 2026