Hel lägenhet

Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency

En swimmingpool med en vattenrutschkana, omgiven av en byggnad med många fönster och balkonger.
En flervåningsbostadsbyggnad med modern design, utrustad med balkonger och en enhetlig fasad.
Ett kök med kakel på väggen bakom arbetsbänken, en spis, en vattenkokare och en riskokare som står på en hylla.
Ett modernt kök med ett matbord i glas, två stolar, ett kylskåp och en tv som är monterad på väggen.
Ett hemmagym med ett löpband, en viktbänk och annan träningsutrustning. Det finns ett stort fönster med utsikt över träd och ett vitt staket. En stol med en rosa kudde syns också.

Hel lägenhet

Sovplats för 349 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 445 kr
inklusive skatter och avgifter
11 aug. – 12 aug.

Lägg till datum för priser

Om boendet

Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency

  • Om boendet
  • Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency erbjuder allt du behöver.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
  • En utomhuspool
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency har bekvämligheter såsom luftkonditionering.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Sovrum

  • 2 sovrum

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Höjdpunkter i området

  • Nära ett sjukhus

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 17 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En skadedeposition på IDR 300000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendets registreringsnummer 55900, 2710230050287
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Om området

denna lägenhet ligger i Surabaya. Resenärer som har shopping på programmet kan besöka Tunjungan Plaza och Pakuwons shoppingcenter. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Lapangan Thor-stadion eller Gelora 10 November-stadion. Gå till vår reseguide för Surabaya
Se fler lägenheter i Surabaya
Karta
Dian Regency FL8 #25, Jl. Raya Sukolilo, Surabaya, Jawa Timur, 60111

I närheten

  • En stads silhuett i nattens mörker, med upplysta byggnader, en flod som speglar ljusen och ett köpcentrum med väl synliga skyltar.
    Pakuwons shoppingcenter
    26 min med bil - 24.1 km
  • Sepuluh November Institute of Technology
    6 min med bil - 3.4 km
  • Galaxy Mall (köpcenter)
    10 min med bil - 7.4 km
  • Surabaya Plaza Shopping Mall
    14 min med bil - 12.4 km
  • Tunjungan Plaza
    17 min med bil - 15.3 km

Ta sig runt

  • Surabaya Gubeng station – 30 min med bil
  • Ngagel Station – 29 min med bil
  • Surabaya (SUB-Juanda) - 49 min med bil

Restauranger

  • Spill Cafe
    17 min till fots
  • Warung Pojok Cak Kin
    19 min till fots
  • Houz Coffee & Eatery
    8 min med bil
  • PASARAYA KEPUTIH
    3 min med bil
  • Danau Coffee & Cigarettes
    4 min med bil

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Hur mycket kostar det att bo på Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency?

Enligt uppgifter från den 28 juli 2026, startar priserna från 445 kr för en natts vistelse för två vuxna på Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency den 11 aug. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency?

Detta boende har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency?

Denna lägenhet i Surabaya ligger 2,6 km från Sepuluh November Institute of Technology och mindre än en mil från Galaxy Mall (köpcenter) och Airlangga University. Sanggar Agung-templet och Jembatan Surabaya bron ligger också mindre än en mil härifrån.

Recensioner för Strategic 2Br Apartment Near Its Campus At Dian Regency