Hel semesterbostad

Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!

Fotogalleri för Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!

Ett modernt matområde med ett träbord för fyra personer, en modern kristallkrona och en stor tv-skärm på väggen i bakgrunden.
Ett modernt vardagsrum med en stor tv-skärm, en grå soffa, ett soffbord och utsikt över naturen genom stora fönster.
Ett pittoreskt hus med ett halmtak, ett vitt staket och en kullerstensgång som leder fram till entrén.
Ett modernt kök med en central köksö, stora fönster med persienner och en skylt med texten ”Livet är bra. Strand”.
Ett modernt sovrum med en stor säng, en stol, ett fönster med gardiner och utsikt över havet genom ett stort fönster.

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Hel bostad

4 sovrum3 badrumSovplats för 6180 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Parkering tillgänglig

Lägg till datum för priser

Om boendet

Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!

  • Semesterbostad nära till djurpark
  • Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz! lockar med en trädgård, tvättmöjligheter och en bastu. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz! kan ståta med bekvämligheter som gratis wi-fi och matbord.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • 2.5 badrum med hårtorkar
    • Tv med dvd-spelare
    • Altaner/terrasser, kök och kylskåp

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Bastu

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2,5 badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Matbord

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • Tv

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • Nära en djurpark
  • Nära ett sjukhus
  • Nära ett spa

Att göra

  • Bad i närheten
  • Fiske i närheten
  • Fågelskådning i närheten
  • Golf i närheten
  • Kajakpaddling i närheten
  • Motorbåtsåkning i närheten
  • Mountainbiking i närheten
  • Ridning i närheten
  • Segling i närheten
  • Surfing/bodyboarding i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten
  • Vattenskidåkning i närheten
  • Vindsurfing i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Boyta: 180 kvadratmeter
  • Trädgård

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna semesterbostad ligger i Sylt. Sylt Golfklubb och Golfclub Budersand Sylt kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein) och Nationalpark Vadehavet. Tierpark Tinnum och Sylt Aquarium är också värda ett besök. Kajakpaddling och vattenskidåkning är utmärkta exempel på vattenaktiviteter tillgängliga i området, och om du föredrar att stanna på land kan du prova på cykelturer och cykling i närheten. Gå till vår reseguide för Keitum
Se fler semesterbostäder i Keitum
Karta
Sylt / OT Keitum

I närheten

  • En våt strand med folk som promenerar och en hund.
    Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein)
    14 min till fots - 1.2 km
  • En träpromenad som leder ner till havet vid solnedgången.
    Strand Westerland
    7 min med bil - 6.4 km
  • Kirche St. Severin
    7 min till fots - 0.6 km
  • Sylter Heimatmuseum
    13 min till fots - 1.1 km
  • strand nära Am Tipkenhoog
    4 min med bil - 1.6 km

Ta sig runt

  • Sylt-Ost Keitum station – 8 minuters promenad
  • Sylt (GWT) - 10 min med bil

Restauranger

  • Blum's Fischmarkt und Bistro
    3 min med bil
  • Entrée
    7 min med bil
  • Nielsens Kaffeegarten
    9 min till fots
  • Johannes King Genuss-Shop
    6 min till fots
  • Sylt Lounge
    7 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz! husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!?

Denna semesterbostad i Sylt ligger en kvarts promenad från Kirche St. Severin, Sylter Heimatmuseum och Vadehavet. Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein) och Tierpark Tinnum ligger också 5 km härifrån. Sylt-Ost Keitum station ligger på 8 minuters gångavstånd.

Recensioner för Stina - Hoch Moderne Frisch Renovierte Oase, Bietet Großzügig Platz!

Recensioner

Fantastiskt

Alla recensioner som visas är recensioner från verkliga gäster. Endast resenärer som har bokat en vistelse med oss kan publicera en recension. Vi verifierar recensioner i enlighet med våra riktlinjer och publicerar alla recensioner, både positiva och negativa.
Mer informationÖppnas i ett nytt fönster
10 - Fantastiskt i betyg. 2 av 3 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 3 recensioner
6 - Okej i betyg. 1 av 3 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 3 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 3 recensioner

6,0

Renlighet

10

Läge

Recensioner

Recension från en partnersida

10/10 Utmärkt

Kevin

Sehr schickes Haus in ruhiger Umgebung mit sehr guter Ausstattung. Jeder Zeit wieder!

Sehr schickes Haus in ruhiger Umgebung mit sehr guter Ausstattung. Jeder Zeit wieder!
Recension från en partnersida

10/10 Utmärkt

Kevin

waren super happy. Und das auch schon zum zweiten Mal. Kommen gerne ein ein drittes Mal

waren super happy. Und das auch schon zum zweiten Mal. Kommen gerne ein ein drittes Mal
Verifierad recension

6/10 Okej

Joachim v.

Gillade: Incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
War schön aber nicht den Erwartungen entsprechend. Kein Trockener im Keller, Luft unten war feucht sodass unsere Wäsche über 48 Stunden trocknen musste, der Aschenbecher im Strandkorb war voller alten Kippen, die Mülltonnen war bis oben hin voll gepackt. Wir kommen zurück aber nicht ins Haus Stina
Bodde här 7 nätter i juli 2025