Hel semesterbostad

Holiday Apartment 3 "norderoog"

Fotogalleri för Holiday Apartment 3 "norderoog"

En lantlig fastighet med ett hus med halmtak, en stor ladugård och en inhägnad grön äng.
En uteplats med ett bord och stolar, en pergola och utsikt över ett grönskande landskap.
En traditionell byggnad i tegel med ett halmtak, en centralt placerad dörr och en liten tillbyggnad.
Ett sovrum med en säng, sängbord, ett fönster och en tavla på väggen.
En matplats med ett träbord, blå stoppade stolar och en hängande taklampa.

Hel bostad

1 sovrum1 badrumSovplats för 494 kvm

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår

Lägg till datum för priser

Om boendet

Holiday Apartment 3 "norderoog"

  • Om boendet
  • Holiday Apartment 3 "norderoog" erbjuder en bastu och mycket mer.
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Bastu

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum

Underhållning

  • Digitala kanaler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Minimiålder för incheckning - 18 år

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • MasterCard
  • American Express
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna semesterbostad ligger i Tating. Museum Landschaft Eiderstedt och Nationalparkhaus Sankt Peter Ording tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets turistattraktioner hittar du Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein) och Westküstenpark & Robbinarium. Multimar Wattforum och Rungholt museum Bahnsen är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Tating
Se fler semesterbostäder i Tating
Karta
Tating, Schleswig-Holstein

I närheten

  • En våt strand med folk som promenerar och en hund.
    Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein)
    6 min med bil - 6.8 km
  • En våt strand med folk som promenerar och en hund.
    Sankt Peter Ording Beach
    8 min med bil - 8.3 km
  • Museum Landschaft Eiderstedt
    8 min med bil - 8.0 km
  • utloppsområde i orten
    9 min med bil - 9.2 km
  • Westküstenpark & Robbinarium
    11 min med bil - 9.5 km

Ta sig runt

  • Tating station – 5 min med bil

Restauranger

  • Ahoi Steffen Henssler St. Peter Ording
    9 min med bil
  • Peter Pane
    8 min med bil
  • Olsdorfer Krug
    7 min med bil
  • Die Insel
    9 min med bil
  • fish & chips
    7 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Holiday Apartment 3 "norderoog" husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Holiday Apartment 3 "norderoog"?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Var ligger Holiday Apartment 3 "norderoog"?

Semesterbostad i Tating ligger 3,1 km från Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein) och mindre än en mil från Westküstenpark & Robbinarium och Museum Landschaft Eiderstedt. Sankt Peter Ording Beach och utloppsområde i orten ligger också mindre än en mil härifrån.