Jazz Hotel

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Företagstjänster
  • Bar

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 2 av 2 rum

Standard dubbelrum eller tvåbäddsrum

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - 1 sovrum

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Jazz Hotel ligger nära tunnelbanan i Tbilisi. Marjanishvili-teatern och Mushthaidi trädgård tillhör de kulturella höjdpunkterna, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Hualing Tbilisi Sea Plaza och Dezerter-bazaaren. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Boris Paitjadze-stadion eller Tbilisi Circus. Gå till vår reseguide för Tbilisi
Karta
23 Makhata Rise, Tbilisi, Tbilisi, 0103

I närheten

  • Ett kustlandskap med en kulle som bär spår av ruiner, en klar himmel och ett lugnt hav med båtar.
    Tbilisisjön
    5 min med bil - 2.5 km
  • En stadsbild med en flod, en modern bro och en stor, sfärisk byggnad.
    Tbilisi stadshus
    9 min med bil - 6.3 km
  • Ett högt monument med en gyllene staty, omgivet av historiska byggnader och en flaggstång.
    Frihetstorget
    9 min med bil - 6.3 km
  • En byggnad med detaljerat mosaikmönster och trädörrar.
    Chreli Abano Sulphur Bath and Spa
    10 min med bil - 7.1 km
  • Gino Paradise Tbilisi
    3 min med bil - 1.8 km

Ta sig runt

  • Tbilisis centralstation – 11 min med bil
  • Akhmeteli Teater – 13 min med bil
  • Tbilisi (TBS-Tbilisi Intl.) - 24 min med bil

Restauranger

  • BNKR Coffee
    8 min med bil
  • McDonald's | მაკდონალდსი
    11 min med bil
  • Ch’ika
    9 min med bil
  • Khedi Restaurant
    10 min med bil
  • Georgian House | ქართული სახლი
    9 min med bil

Om boendet

Jazz Hotel

  • Hotell nära tunnelbanan
  • Jazz Hotel kan locka med bekvämligheter som gratis frukostbuffé, en takterrass och en trädgård. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet och utnyttja andra bekvämligheter, såsom kemtvätt/tvättjänster och en bar.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • Flygtransfer tur och retur (avgift tillkommer), en dygnet runt-öppen reception och mötesrum
    • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, en hiss och ett värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Jazz Hotel kan ståta med förmåner som sängtillbehör av högsta kvalitet och luftkonditionering, samt extra bekvämligheter såsom gratis wi-fi och ljudisolering.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter:
    • Badrum med duschar och bidéer
    • Platt-tv med digitalkanaler
    • Balkonger eller terrasser, kylskåp och vattenkokare

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig alla dagar 07.00–11.00
  • En bar/lounge
  • Snackbar/deli

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Ljudisolerade rum
  • Snackbar/deli
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Business-service

  • Mötesrum

Utomhus

  • Picknickområde
  • Takterrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss (88 centimeter bred dörr)
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Bankettsal
  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Badrockar
  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-tv med digitala kanaler

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice
  • Elektrisk vattenkokare
  • Gratis vatten på flaska
  • Kylskåp
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Gratis lokalsamtal
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Telefon

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Ett barn på upp till 3 år bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för flygtransfer: GEL 50 (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Vanliga frågor och svar

Är Jazz Hotel husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Jazz Hotel?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Jazz Hotel?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Jazz Hotel?

Utcheckning sker senast klockan 11.30.

Erbjuder Jazz Hotel flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen erbjuds och körs (tillgänglig på begäran). En avgift på GEL 50 tas ut, enkel resa.

Var ligger Jazz Hotel?

Detta hotell i Tbilisi ligger mindre än 5 km från Gino Paradise Tbilisi, Tbilisisjön och Ilia Chavchavadze-museet. Dezerter-bazaaren och Hualing Tbilisi Sea Plaza ligger också 5 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.