Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment
Denna lägenhet ligger nära Vita Sandstranden PIK 2
Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment erbjuder allt du behöver.
Denna lägenhet erbjuder även följande förmåner:
En rökfri anläggning och en hiss
Hotellbekvämligheter
Parkering och transport
Ingen parkering på området
Sovrum
Sovrum
Husdjur
Inga husdjur eller assistanshundar tillåts
Anpassning/tillgänglighet
Hiss
Rökfritt boende
Säkerhetsdetaljer
Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
Allmän information
17 våningar
Liknande boenden
Cozy And Tidy Living Studio At Apartment Tokyo Riverside Pik 2
Teluknaga
Cozy And Tidy Living Studio At Apartment Tokyo Riverside Pik 2
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
Om området
denna lägenhet ligger i Teluknaga. Central Parks shoppingcenter och Pantjoran Chinatown PIK kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Vita Sandstranden PIK 2 och San Antonio Beach PIK 2. Palm Bay vattenpark och Mesjid Jami Annawir är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Teluknaga
Tower Ginza, FL 17#38, Lemo, Teluknaga, Banten, 14470
I närheten
Vita Sandstranden PIK 2
17 min med bil - 7.4 km
Grand Indonesia
42 min med bil - 34.7 km
Blok M Square
44 min med bil - 38.5 km
Kart.inc
6 min med bil - 2.5 km
Thamrin City shoppingcenter
42 min med bil - 36.5 km
Ta sig runt
Jakarta Duri station – 25 min med bil
Jakarta (CGK-Soekarno-Hatta Intl.) - 39 min med bil
Restauranger
McDonald's
17 min till fots
Two Seven Four Cafe Pik 2
7 min med bil
Grand The Leaf PIK2
5 min med bil
Singapolah
8 min med bil
Kampung Kecil Pik 2
4 min med bil
Vanliga frågor och svar
Är Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment husdjursvänligt?
Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.
Hur mycket kostar det att bo på Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment?
Enligt uppgifter från den 24 aug. 2026, startar priserna från 330 kr för en natts vistelse för två vuxna på Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment den 26 aug. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.
Hur mycket kostar det att parkera vid Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment?
Detta boende har ingen parkering.
Vilka är incheckningstiderna för Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment?
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Vilken utcheckningstid gäller för Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment?
Utcheckning sker senast klockan 12.00.
Var ligger Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment?
Denna lägenhet i Teluknaga ligger 1,8 km från Kart.inc och mindre än 15 km från Vita Sandstranden PIK 2 och Pantjoran Chinatown PIK. Sedayu Indo Golf och By The Sea PIK Shopping Center ligger också mindre än 15 km härifrån.
Recensioner för Best Comfy Studio Near Nice At Tokyo Riverside Pik 2 Apartment