The Bull Inn

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Bar

Rumsalternativ

Superior dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior enkelrum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum eller tvåbäddsrum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

The Bull Inn ligger i Totnes. Resenärer som vill uppleva lite kultur kan besöka Princess Theatre, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Paignton Beach och Meadfoot Beach. Missa inte Paignton Zoo. Kajakpaddling och skärmsegling är utmärkta exempel på vattenaktiviteter tillgängliga i området, och om du föredrar att stanna på land kan du prova på ekoturer och klättring i närheten. Gå till vår reseguide för Totnes
Karta
High St, Totnes, England, TQ9 5SN

I närheten

  • Ett stenigt landskap med utsikt över böljande kullar och avlägsna berg under en klar himmel.
    Dartmoor National Park
    13 min med bil - 12.3 km
  • Totnes Castle
    1 min till fots - 0.2 km
  • The Timehouse
    6 min till fots - 0.6 km
  • Totnes Elizabethan House Museum
    8 min till fots - 0.7 km
  • South Devon Railway
    18 min till fots - 1.6 km

Ta sig runt

  • Totnes Station – 10 minuters promenad
  • Exeter (EXT-Exeter Intl.) - 49 min med bil

Restauranger

  • The Albert Inn
    13 min till fots
  • The Curator Cafe & Kitchen
    9 min till fots
  • Totnes Grill
    9 min till fots
  • Silver Grill
    10 min till fots
  • Food For Thought
    9 min till fots

Om boendet

The Bull Inn

  • Detta hotell nära Paignton Zoo
  • , The Bull Inn ligger nära Paignton Beach, och erbjuder gratis frukost enligt egen beställning, en bar, samt en restaurang. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Detta hotell erbjuder även följande förmåner:
  • Säker cykelförvaring och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos The Bull Inn kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Lyxtoalettartiklar och badkar
    • Vattenkokare, uppvärmning och städning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning tillgänglig alla dagar 08.00–10.30
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Måltider för par/privata måltider

Att göra

  • Cykelförvaring

Gästtjänster

  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Lyxtoalettartiklar

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare

Mer

  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

Husdjur bor gratis
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar välkomnas
Mat- och vattenskålar erbjuds

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem, förbandslåda och fönstergaller.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är The Bull Inn husdjursvänligt?

Ja, hundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid The Bull Inn?

Detta hotell har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för The Bull Inn?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för The Bull Inn?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger The Bull Inn?

Detta hotell i Totnes ligger mindre än 15 km från Paignton Zoo, Paignton Beach och Princess Theatre. Mindre än två mil härifrån hittar du dessutom Meadfoot Beach och Babbacombe Beach. Totnes Station ligger på 10 minuters gångavstånd.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.