Hel semesterbostad

Ash Lodge

Boendeklass: 2

Fotogalleri för Ash Lodge

Stuga | Exteriör
Ett rymligt vardagsrum med högt tak, en soffa, en fåtölj, ett bord och ett stort fönster.
Ett kompakt kök med vita skåp, en inbyggd ugn och ett fönster med persienner. En beige soffa med blommiga kuddar står framför en dörr som leder till ett annat rum.
En grusgång leder fram till en byggnad, och i förgrunden står en staty av ett rådjur.
Ett takförsett utomhusområde med sittplatser, ett bubbelbad, flätade stolar och en vedeldad kamin.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel bostad

1 sovrum1 badrumSovplats för 2

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 6 593 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Lägg till datum för priser

Om boendet

Ash Lodge

  • Om boendet
  • Ash Lodge erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Ash Lodge är individuellt möblerade och kan ståta med bekvämligheter som privata bubbelpooler och gratis wi-fi.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med duschar
    • Garderober, kök och grytor/köksredskap

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Privat bubbelpool

Internet

  • Tillgängligt i fritidshuset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Kök

  • Grytor och köksredskap

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Virtuell reception

Att göra

  • Fiske i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna (undantaget assistanshundar)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet rengörs av städpersonal
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna stuga ligger i Ulverston. The Hoad Monument och Conishead Priory är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Lake Windermere och Bardsea Country Park. Ulverston Leisure Centre och Dalton Leisure Centre är också värda ett besök. Fiske är ett utmärkt exempel på vattenaktiviteter tillgängliga i området, och om du föredrar att stanna på land kan du prova på cykelturer i närheten. Gå till vår reseguide för Ulverston
Se fler fritidshus i Ulverston
Karta
Ulverston, England

I närheten

  • Coronation Hall
    7 min med bil - 9.9 km
  • Laurel and Hardy Museum (Helan och Halvan-museet)
    8 min med bil - 9.9 km
  • Ford Park
    8 min med bil - 10.6 km
  • Ulverston Leisure Centre
    10 min med bil - 9.9 km
  • Manjushri Kadampa Meditation Centre
    12 min med bil - 11.3 km

Ta sig runt

  • Kirkby-in-Furness Station – 10 min med bil

Restauranger

  • Starbucks
    7 min med bil
  • The Farmers Arms
    8 min med bil
  • The Old Friends Inn
    8 min med bil
  • The Piel Castle
    8 min med bil
  • Aroma Indian Dining
    8 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Ash Lodge husdjursvänligt?

Nej, endast assistanshundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Ash Lodge?

Enligt uppgifter från den 26 aug. 2026, startar priserna från 6 593 kr för en natts vistelse för två vuxna på Ash Lodge den 1 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Ash Lodge?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Ash Lodge?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Ash Lodge?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Ash Lodge?

Denna stuga i Ulverston ligger mindre än en mil från Laurel and Hardy Museum (Helan och Halvan-museet), Coronation Hall och Ford Park. Ulverston Leisure Centre och Dalton Leisure Centre ligger också mindre än en mil härifrån.

Recensioner för Ash Lodge