Hel semesterbostad

Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach

Boendeklass: 3

Fotogalleri för Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach

Villa Deluxe - 3 sovrum - utsikt mot poolen | Vardagsrum | Smart-tv, Netflix och streamingtjänster
Ett modernt hus i två våningar med en välskött trädgård och en asfalterad uppfart.
Ett modernt sovrum med en stor säng, en sänggavel i trä, en sänglampa och utsikt över en balkong med växter och en stol.
Ett modernt kök med en stor köksö, barstolar och inbyggda vitvaror.
En gång leder fram till ett modernt byggnadskomplex med flera enheter, omgivet av välskött grönska och palmer.

Recensioner

7,0 av 10,
Bra

Hel bostad

3 sovrumSovplats för 6201.7 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Gym
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach

  • Om boendet
  • Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach erbjuder bekvämligheter som en trädgård och ett dygnet runt-öppet fitnesscenter. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning, en tv i lobbyn och utomhusmöbler
    • En vattenautomat
  • Om rummen
  • Alla rum hos Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach erbjuder bekvämligheter såsom gratis wi-fi och espressobryggare.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Barnstolar och spjälsängar
    • Brödrostar, tvättmaskiner och strykjärn/strykbrädor
    • Smart-tv med Netflix, streamingtjänster och digitalkanaler
    • Garderober, vattenkokare och städning

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Sandstrand i närheten

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barnstol
  • Spjälsäng: IDR 100 000 per natt

Mat och dryck

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Te-/kaffebryggare
  • Vattenautomat

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Extrasäng: IDR 350 000 per vistelse
  • Lakan tillhandahålls

Underhållning

  • Netflix
  • Smart-tv med digitala kanaler
  • Streamingtjänster
  • Tv i allmänna utrymmen

Utomhus

  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Tvättmaskin

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning på begäran
  • Virtuell reception

Att göra

  • Gym dygnet runt

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Städning (på begäran)
  • Trädgård
  • Vattenautomat

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns att hyra för IDR 350000 per vistelse.
Spjälsängar finns att hyra för IDR 100000 per natt.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Spjälsäng (babysäng): IDR 100000 per natt
  • Avgift för extrasäng: IDR 350000 per vistelse
  • Avgift för barnstol: 50000 IDR per vistelse

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendets registreringsnummer 8120014012253, 55130
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.

Om området

Denna villa ligger nära stranden i Ungasan. Beachwalk shoppingcenter och Eat Street kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Jimbaran-stranden och Padang Padang Beach. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Finns Tennis. Annars kan du få en riktigt trevlig utekväll på Atlas Beach Fest. Gå till vår reseguide för Ungasan
Se fler villor i Ungasan
Karta
102 Jl. Tukad Selatan, Ungasan, Bali, 80361

I närheten

  • En person håller i ett färgglatt tygstycke på stranden, med klart blått vatten och ett lugnt hav i bakgrunden.
    Karma Beach
    2 min med bil - 1.0 km
  • En grupp människor går uppför en kulle, och några av dem bär vita parasoller.
    Melasti Beach
    3 min med bil - 1.4 km
  • En klippa med en traditionell byggnad ovanpå, som har ett tak täckt med halm eller vass.
    Templet Uluwatu
    25 min med bil - 12.7 km
  • Pura Masaka-templet
    2 min med bil - 1.0 km
  • Sundays Beach Club
    6 min med bil - 1.7 km

Ta sig runt

  • Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 37 min med bil

Restauranger

  • Sunday's Beach Club
    3 min med bil
  • White Rock
    6 min med bil
  • Palmilla
    4 min med bil
  • Minoo Beach Club
    5 min med bil
  • Uma Beach House
    5 min med bil

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach?

Denna villa nära stranden ligger 1,9 km från Melasti Beach och 3,6 km från Garuda Wisnu Kencana-kulturpark. Jimbaran-stranden och Udayana University ligger också mindre än en mil härifrån.

Recensioner för Private Villa Ayra 9B 10min Melasti Beach