Malvarrosa Plaza by Intelier

Boendeklass: 4

Välj datum för att se priser

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart
Det nuvarande priset är 1 525 kr
inklusive skatter och avgifter
27 okt. – 28 okt.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Bar

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 12 av 12 rum

Classic tvåbäddsrum

9,0 av 10
Underbart
(2 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Comfort tvåbäddsrum - utsikt mot parken

9,0 av 10
Underbart
(2 recensioner)
  • Utsikt mot parken
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)

Tvåbäddsrum Deluxe

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)

Studiosvit Junior

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (queensize)

Studiosvit Junior (with Terrace)

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (queensize)

Familjesvit

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 stora enkelsängar

Deluxe dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Comfort dubbelrum - utsikt mot parken

  • Utsikt mot parken
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Classic dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Rum

  • 2 sovplatser

Rum

  • 2 sovplatser

Rum

  • 2 sovplatser
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Malvarrosa Plaza by Intelier ligger i Poblats Maritims, ett område i Valencia. Valencias katedral är en viktig sevärdhet och bland områdets populära turistattraktioner hittar du Ciutat de les Arts i les Ciències (Konst- och vetenskapsstaden) och Bioparc Valencia Zoo. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Estadio Mestalla eller Valencia stadion. Gå till vår reseguide för Valencia
Karta
Calle Padre Antón Martí 2, Con Avenida Malvarrosa, Valencia, 46011

I närheten

  • En strand med parasoller av halmtak och lugna vågor.
    Playa de la Malvarrosa
    5 min till fots - 0.4 km
  • Två flaggor som vajar mot en solnedgångshimmel, med palmer och en gatlykta i förgrunden.
    Platja del Cabanyal - Les Arenes
    5 min till fots - 0.4 km
  • Valencias tekniska högskola
    6 min till fots - 0.6 km
  • Platja de la Patacona
    16 min till fots - 1.4 km
  • Marina Real
    3 min med bil - 1.8 km

Ta sig runt

  • Valencia Cabanyal station – 13 minuters promenad
  • Marítim-Serrería station – 3 min med bil
  • Valencia (VLC) - 37 min med bil

Restauranger

  • El Trompo
    9 min till fots
  • Módulo14
    6 min till fots
  • Pans & Company
    6 min till fots
  • Burger King
    2 min till fots
  • Akuarela Playa
    6 min till fots

Om boendet

Malvarrosa Plaza by Intelier

  • Detta hotell med exklusiv profil ligger nära Playa de la Malvarrosa
  • Malvarrosa Plaza by Intelier erbjuder en takterrass, ett kafé och kemtvätt/tvättjänster. Utöver att dra nytta av bekvämligheter som en bar och en restaurang kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet, med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter).
  • Detta hotell erbjuder även följande förmåner:
    • En säsongsöppen utomhuspool
    • Frukostbuffé (tilläggsavgift), conciergetjänster och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
    • En rökfri anläggning, en dygnet runt-öppen reception och bagageförvaring
    • En hiss
  • Om rummen
  • Samtliga 170 rum hos Malvarrosa Plaza by Intelier har bekvämligheter som arbetsyta för laptop och luftkonditionering, samt extra detaljer såsom gratis wi-fi och värdeförvaringsskåp.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter:
    • Badrum med duschar och hårtorkar
    • Garderober, spjälsängar och uppvärmning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Frukostbuffé tillgänglig dagligen 07.30–10.30 mot en avgift: EUR 29–35 för vuxna och EUR 29–35 för barn
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafé/fik
  • Snackbar/deli

Att göra

  • Säsongsöppen utomhuspool

Familjevänligt

  • Snackbar/deli
  • Spjälsäng (tilläggsavgift)
  • Säsongsöppen utomhuspool
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Guideböcker
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Takterrass

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassad gång till hiss
  • Tillgänglighetsanpassad pool
  • Tillgänglighetsanpassad restaurang
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)
  • Väl upplyst gång till ingången

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Spjälsäng (tilläggsavgift)

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mat och dryck

  • Restaurangguider

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Skrivbord
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp
  • Värme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns att hyra för EUR 10.0 per natt.

Betalningstyper

  • American Express
  • Diners Club
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 29–35 för vuxna och EUR 29–35 för barn (ungefärligt pris)
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 10.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Boendets registreringsnummer CV-HV-1639-V
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Poolen är öppen mellan april och oktober.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Malvarrosa Plaza by Intelier?

Ja, boendet har en säsongsöppen utomhuspool.

Hur mycket kostar det att bo på Malvarrosa Plaza by Intelier?

Enligt uppgifter från den 26 sep. 2026, startar priserna från 1 525 kr för en natts vistelse för två vuxna på Malvarrosa Plaza by Intelier den 27 okt. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Malvarrosa Plaza by Intelier husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Malvarrosa Plaza by Intelier?

Malvarrosa Plaza by Intelier har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Malvarrosa Plaza by Intelier?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Malvarrosa Plaza by Intelier?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Malvarrosa Plaza by Intelier?

Detta hotell i Poblats Maritims ligger mindre än 2 km från Platja del Cabanyal - Les Arenes och Playa de la Malvarrosa. Valencias hamn och Ciutat de les Arts i les Ciències (Konst- och vetenskapsstaden) ligger också 5 km härifrån. Marítim-Serrería station ligger på 22 minuters gångavstånd och till Ayora station promenerar du på 26 minuter.

Recensioner

Recensioner för Malvarrosa Plaza by Intelier

9,2

Underbart

9,4

Renlighet

9,2

Bekvämligheter

9,8

Personal och service

9,2

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 16 av 26 recensioner
8 - Bra i betyg. 8 av 26 recensioner
6 - Okej i betyg. 2 av 26 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 26 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 26 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
New hotel so everything is clean! Location is a bit sketchy but close to beach. Staff were very friendly!
Bodde här 1 natt i september 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Lovely new hotel with great pool rooftop pool
Bodde här 1 natt i juli 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Excellent new hotel with everything in top quality. The room amenities were great with a surprisingly good variety. Breakfast was delicious and offered plenty of choices. Location is super convenient — Malvarrosa Beach is just a 7-minute walk away, and getting to downtown takes about 20 minutes by taxi (costs around €12–€15). I would definitely recommend staying here!
Bodde här 6 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Beautiful new hotel near Malvarosa Beach. Excellent service at the front desk provided by Mos and his staff. Great roof top deck with a small pool. Only 15-20 min walk to the boardwalk and marina with all the action, restaurants, and late night activities.
Bodde här 3 nätter i juli 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Es sehr schönes und modernes Hotel, eine tolle Dachterrasse mit Pool und Ausblick bis zum Meer. Zimmer sehr großzügig und geräumig. Das einzige Problem war, dass die Klimaanlage nicht immer funktionierte.
Bodde här 5 nätter i september 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Everything was perfect on this location. Very good location. Near the bus station which help you to get easily everyone you need in Valencia. Also the beach 10 min walking away from the hotel. Cross the road you find the best coffee shop in town. Don't forget to try coffe shop food 😋. Fresh and tasty. Overall we spend a nice holiday on this accommodation. Highly recommend.
Bodde här 3 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Property is very new, so some areas being finished off. i expect once done will be highly rated. food is very good, could develop on cocktail menu as really just spritz. was highlighted as having bike hire on Expedia. but they do not have this facility yet. you can see a unit ready with bike racks next to hotel. location good as right by beach and easy public transport access.
Bodde här 3 nätter i september 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Very good hotel. Two issues: AC system is programmed to shutdown every time the room door is opened. Quite annoying to restart it. The 1st floor carpet is full of ugly stains despite the entire building’s beautifully renovated. Other than that- perfect.
Bodde här 2 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
Bodde här 4 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Bodde här 1 natt i september 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Bodde här 1 natt i augusti 2026