Detta pensionat ligger på landet och vid vattnet i Veuzain-sur-Loire. Bland sevärdheterna i området utmärker sig Châteaux de la Loire och Château de Chenonceau. Internationella trädgårdsfestivalen i Chaumont-sur-Loire och Loire Aventure CKCA är också värda ett besök. Fiske och bad är utmärkta exempel på vattenaktiviteter tillgängliga i området, och om du föredrar att stanna på land kan du prova på jakt och cykling i närheten. Gå till vår reseguide för Veuves
Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire.
Detta pensionat ligger nära Châteaux de la Loire
Hos Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. kan du dra nytta av en terrass, en trädgård och en lekplats. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
Detta pensionat erbjuder även följande förmåner:
Frukost (tilläggsavgift), böcker och spel
Utomhusmöbler och en rökfri anläggning
Om rummen
Alla rum hos Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. kan ståta med bekvämligheter såsom gratis wi-fi och matbord.
Du kan även hitta följande bekvämligheter:
Barnböcker och resesängar
Badrum med duschar och hårtorkar
Möblerade balkonger eller terrasser, utebelysning och kylskåp
Är Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. husdjursvänligt?
Ja, Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. tillåter husdjur (högst 2 per rum). Vissa begränsningar kan gälla, så kontakta boendet för mer information.
Hur mycket kostar det att bo på Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. ?
Enligt uppgifter från den 23 okt. 2026, startar priserna från 1 188 kr för en natts vistelse för två vuxna på Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. den 26 okt. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.
Hur mycket kostar det att parkera vid Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. ?
Parkering är tillgänglig på boendet.
Vilka är incheckningstiderna för Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. ?
Incheckning börjar 16.30.
Vilken utcheckningstid gäller för Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. ?
Utcheckning sker senast klockan 11.00.
Var ligger Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire. ?
Detta pensionat vid vattnet ligger bara några steg från Châteaux de la Loire och mindre än en mil från Internationella trädgårdsfestivalen i Chaumont-sur-Loire och ballastjärnvägssjön de la Scierie. Château de Chaumont och Loisirs Loire Valley ligger också mindre än 15 km härifrån. Veuves-Monteaux station ligger på 5 minuters gångavstånd.
Recensioner
Recensioner för Oberoende rum B & B med trädgård nära slottet Loire.
10
Enastående
Alla recensioner som visas är recensioner från verkliga gäster. Endast resenärer som har bokat en vistelse med oss kan publicera en recension. Vi verifierar recensioner i enlighet med våra riktlinjer och publicerar alla recensioner, både positiva och negativa.Mer informationÖppnas i ett nytt fönster
10
Renlighet
10
Läge
10 - Fantastiskt i betyg. 6 av 6 recensioner
10 - Fantastiskt
6
8 - Bra i betyg. 0 av 6 recensioner
8 - Bra
0
6 - Okej i betyg. 0 av 6 recensioner
6 - Okej
0
4 - Dåligt i betyg. 0 av 6 recensioner
4 - Dåligt
0
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 6 recensioner
2 - Väldigt dåligt
0
Recensioner
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
julia
27 juni 2026
Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
It was a lovely stay in a beautiful part of France. Easy to find and welcoming friendly hosts. Made us feel welcome along with our dog. Good breakfast.
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
Helen W.
24 aug. 2025
Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
Lovely apartment - we only stayed overnight as a layover in this charming village but would have happily stayed longer. It was clean, comfortable, attractive and well-equipped, and Claude and Michel were fantastic hosts. The garden was perfect for the dogs and we thoroughly enjoyed a lovely breakfast in the garden. Would absolutely stay again and highly recommend.
Bodde här 1 natt i augusti 2025
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
Monique B.
25 juli 2018
Très agréable, calme et accueillant !
Accueil très chaleureux, nos hôtes étaient à l'écoute et discrets. Nous avons adoré le petit-déjeuner qui était au top servi dans un grand panier ainsi que le mini bar agréable en fin de journée.
Chambre et sdb très propre et moderne.
Très bien placé pour visiter les lieux de la région.
(Malgré un site de réservation malhonnête, les hôtes nous ont tout de même très bien reçus !!)
Bodde här 3 nätter i juli 2018
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
Laetitia S.
19 maj 2018
Très bon séjour
Tres bon accueil , chambre qui ressemble plutôt a un studio spacieux fonctionnel et on se sent vraiment comme chez nous 😁 petit jardin tres agreable avec coin fumeur . Des gens très sympathique et à l ecoute . Très bon séjour .
Bodde här 3 nätter i maj 2018
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
jean.paul t.
4 maj 2018
chaleureuse et discrète.
Bonjour, la région est magnifique, pleine d'histoire et de culture. Nos hôtes, ont la chance d' être au cœur de tous cela.
Leur accueil et leur gentillesse tout au long de notre séjours, nous a rassuré sur la nature humaine. Disponible lorsqu'il le faut, curieux dans l'échange, désireux d'apporter le meilleur dans notre re- visite de la région. Petite chambre, idéal pour un couple, situé entre Blois et Amboise, à la croisé des chemins menant à Chaumont, Cheverny, Chenonceau et autres..... il faut profiter de tout cela pour pouvoir le soir venu, se détendre dans ce âvre de paix.
Ce sera avec une immense joie, que nous reviendrons chez Michel et Claude Piedloup, pour revivre encore une fois de bon moment.
Bodde här 7 nätter i april 2018
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
jean.paul t.
4 maj 2018
Superbe endroit
Location extra et idéalement placé sur la route des châteaux de la Loire. Des hôtes chaleureux et curieux de partager des moments de vie, sans pour autant être intrusif.
C’est avec beaucoup de plaisir que nous retourneront passer une semaine en leur compagnie.