Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way

3.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Bar
Det nuvarande priset är 986 kr
inklusive skatter och avgifter
3 aug. – 4 aug.

Rumsalternativ

Basic dubbelrum eller tvåbäddsrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 36 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Classic dubbelrum för 1 person

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Studiosvit Deluxe

  • Utsikt mot vattnet
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way ligger vid vattnet i Wenzhou. Pingyang anti-japanska basområde och Yuhai-byggnaden i Rui'an är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Longshan-parken och Wenzhou Yanting Golden Beach. Gå till vår reseguide för Wenzhou
Karta
Xinan Street, No. 88 Pufa Road, Wenzhou, Zhejiang, 311600

I närheten

  • Pingyangxian vetenskaps- och aktivitetscenter
    10 min med bil - 10.2 km
  • Longshan-parken
    25 min med bil - 35.2 km
  • Yuhai-byggnaden i Rui'an
    26 min med bil - 36.4 km
  • Wenzhou Yanting Golden Beach
    28 min med bil - 30.9 km
  • Wenzhou Rui'an magiska klippa
    33 min med bil - 48.6 km

Ta sig runt

  • Wenzhou (WNZ-Longwan Intl.) - 52 min med bil

Restauranger

  • 乡香糯米饭(温州巴黎城店)
    3 min med bil
  • 缘之圆美食馆(平阳店)
    9 min med bil
  • 全民鲜吧海鲜平价大排档(鳌江二店)
    3 min med bil
  • 星巴克
    7 min med bil
  • 林新飞百打糕
    9 min med bil

Om boendet

Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way

  • Hotell vid vattnet
  • Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way kan erbjuda gratis frukostbuffé, ett kafé och kemtvätt/tvättjänster. Kom ihåg att njuta av en bit mat på någon av boendets 4 restauranger. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet, med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter), och utnyttja andra bekvämligheter, såsom en bar.
  • Detta hotell erbjuder även följande förmåner:
    • En säsongsöppen utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • Conciergetjänster, en dygnet runt-öppen reception och bagageförvaring
    • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Om rummen
  • Alla 211 rum hos Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way erbjuder bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter:
  • Badrum med badkar eller duschar och schampo

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkeringsalternativen på området omfattar ett garage

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig 07.00–09.30 på vardagar och 07.00–10.00 på helger
  • 4 restauranger
  • En bar/lounge
  • Ett kafé/fik

Att göra

  • Säsongsöppen utomhuspool

Familjevänligt

  • Säsongsöppen utomhuspool
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Låsbara skåp
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Vid vattnet

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 07.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 23.30

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Boendets registreringsnummer 91330182MA7BBHA50T
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Poolen är öppen mellan juni och oktober.

Boendeklass

Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way ?

Ja, boendet har en säsongsöppen utomhuspool.

Hur mycket kostar det att bo på Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way ?

Enligt uppgifter från den 2 aug. 2026, startar priserna från 986 kr för en natts vistelse för två vuxna på Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way den 3 aug. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way ?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way ?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 07.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way ?

Utcheckning sker senast klockan 23.30.

Var ligger Wyndham Grand Plaza Royale Milky Way ?

Detta hotell ståtar med ett läge vid vattnet och ligger mindre än en mil från Wenzhou Pingyang Dongyue taoisttempel, Pingyang anti-japanska basområde och Pingyangxian vetenskaps- och aktivitetscenter. Longshan-parken och Wenzhou Zaoxi Nan-dynastins gravar ligger också mindre än tre mil härifrån.