Modern Loft | Luxury amenities l Centric

Bed and breakfast med fitnesscenter, nära Six Flags Hurricane Harbor Oaxtepec

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gym
  • Parkering tillgänglig

Om området

detta bed and breakfast ligger i Yautepec. Six Flags Hurricane Harbor Oaxtepec och El Bosque vattenpark är exempel på lokala turistattraktioner, och den som har lust att shoppa kan besöka Plaza Atrios och Tepoztláns hantverksmarknad. Sugen på en utekväll? Då ska du testa Jardín Xolatlaco och Bajo La Montaña. Gå till vår reseguide för Oaxtepec
Se fler B&B i Oaxtepec
Karta
Oaxtepec, Morelos

I närheten

  • En historisk byggnad med en stor valvöppning, en stentrappa och en flagga.
    Cuernavaca katedral
    49 min med bil - 52.8 km
  • Santo Domingo kulturmuseum
    2 min till fots - 0.2 km
  • Six Flags Hurricane Harbor Oaxtepec
    19 min till fots - 1.6 km
  • Universidad Dorados
    19 min till fots - 1.6 km
  • Agua Hedionda termalbad
    28 min med bil - 17.6 km

Restauranger

  • El Buen Sazón de Vicky
    1 min till fots
  • Raspachá
    1 min till fots
  • Cecina "El Sobrino
    4 min till fots
  • Little Caesar's
    4 min till fots
  • El Señorial
    4 min till fots

Om boendet

Modern Loft | Luxury amenities l Centric

  • Detta bed and breakfast ligger nära Six Flags Hurricane Harbor Oaxtepec
  • Modern Loft | Luxury amenities l Centric erbjuder bekvämligheter som en trädgård och ett fitnesscenter. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Detta bed and breakfast erbjuder även följande förmåner:
    • Pool
    • Grillar och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Modern Loft | Luxury amenities l Centric erbjuder bekvämligheter såsom kontor och internetanslutning.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med duschar och hårtorkar
    • Tv med kabelkanaler
    • Altaner/terrasser, kylskåp och grytor/köksredskap

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: internetanslutning

Att göra

  • Allmän pool
  • Gym

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran

Utomhus

  • Grill
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Polerade golv i allmänna utrymmen
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler/satellitkanaler

Mat och dryck

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp

Mer

  • Kontor
  • Skrivbord
  • Strykjärn/strykbräda

Regler

Incheckning

Incheckning från 15.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.

Husregler

It is forbidden to hold noisy parties or gatherings, make annoying noises, use televisions and/or sound equipment at high volume, provoke altercati...

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Långtidsuthyrning är möjlig.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor och förbandslåda.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Modern Loft | Luxury amenities l Centric?

Ja, boendet har pool.

Är Modern Loft | Luxury amenities l Centric husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Modern Loft | Luxury amenities l Centric?

Incheckning börjar 15.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Modern Loft | Luxury amenities l Centric?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Modern Loft | Luxury amenities l Centric?

Detta bed and breakfast i Yautepec ligger en kvarts promenad från Santo Domingo Cultural Museum och Six Flags Hurricane Harbor Oaxtepec. Universidad Dorados och El Bosque vattenpark ligger också 3 km härifrån.