Sirik hotel

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Recensioner

2,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Frukost tillgänglig
  • Tvättjänster
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Standard dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Standard dubbelrum - balkong

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Sirik hotel ligger i Parakar. Ararat-museet och Statliga museet för träsnideri tillhör de kulturella höjdpunkterna, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Dalma Garden Mall och Vernissagemarknaden. Yerevan Park och Erebuni kulturcenter är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Parakar
Karta
Mayraqaxaqayin, 107, Parakar, Yerevan, 1149

I närheten

  • En stadsgata under natten, med ljusstrimmor från passerande fordon, en parkeringsskylt och en reklamskylt.
    Dalma Garden Mall
    9 min med bil - 7.6 km
  • En detaljerad mosaik med geometriska mönster och arabisk kalligrafi.
    Blå moskén
    10 min med bil - 8.6 km
  • En fontänshow på kvällen med upplysta vattenstrålar och en historisk byggnad i bakgrunden.
    Republic Square
    10 min med bil - 9.0 km
  • En stadsbild med en framträdande byggnad som har en staty på toppen, omgiven av frodig grönska och två stora skulpturer av metall som föreställer hästar.
    Jerevans kaskad
    12 min med bil - 10.4 km
  • Yerablur
    4 min med bil - 2.8 km

Ta sig runt

  • David av Sasun station – 24 min med bil
  • Yerevan (EVN-Zvartnots Intl.) - 9 min med bil

Restauranger

  • Хуторок
    6 min med bil
  • Esperanto
    6 min med bil
  • Lavazza Espression
    6 min med bil
  • Sas Food Court
    8 min med bil
  • Nur House Restaurant
    4 min till fots

Om boendet

Sirik hotel

  • Om boendet
  • Sirik hotel erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • Frukost enligt egen beställning (tilläggsavgift), en dygnet runt-öppen reception och en rökfri anläggning
    • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Sirik hotel kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Frukost enligt egen beställning tillgänglig dagligen 08.00–11.00 mot en avgift: EUR 4 000 per person

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Regler

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

  • Visa

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för frukost enligt egen beställning: EUR 4000 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.

Vanliga frågor och svar

Är Sirik hotel husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Sirik hotel ?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Sirik hotel ?

Checka in fram till: när som helst.

Var ligger Sirik hotel ?

Detta hotell i Parakar ligger 2,9 km från Yerablur och 4,6 km från Astghik medicinska centrum. Ararat-museet och Hrazdan-stadion ligger också mindre än en mil härifrån.

Recensioner

Recensioner för Sirik hotel

2,0

4,0

Renlighet

2,0

Bekvämligheter

4,0

Personal och service

2,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 1 av 1 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Un ora di attesa prima di essere trasferiti in altra sede, dove nessuna foto corrispondeva alla realtà. Bagno condiviso per 4 stanze che ha smesso di funzionare senza che nessuno intervenisse. Cucina in disordine. Aria condizionata solo nel salone comune, bisogna dormire a porta aperta. Evitate di venirci. E invito hotels.com a verificare la situazione perchè secondo me queste realtà gettano discrezione sull organizzazione centrale
Bodde här 1 natt i juli 2026