Hel lägenhet

Gold Camp II E87 Condo

Boendeklass: 3.5

Fotogalleri för Gold Camp II E87 Condo

Ett kök med en lång köksbänk, trästolar, ett kylskåp och en matplats med en soffa och lampor.
Två tvättmaskiner från Maytag, avsedda för kommersiellt bruk, med digitala displayer, en serviceetikett och en instruktionsskylt som är monterad på väggen.
Ett rymligt badrum med två stora badkar, en klocka på väggen och utsikt över omgivningarna genom stora fönster.
Ett sovrum med två sängar, en byrå, en tv och ett fönster med utsikt över träd.
En byggnad med flera våningar, balkonger, en parkeringsplats och en träveranda.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

2 sovrum1 badrumSovplats för 472 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Lägg till datum för priser

Om boendet

Gold Camp II E87 Condo

  • Denna lägenhet ligger nära Breckenridge Ski Resort
  • Gold Camp II E87 Condo ligger nära Main Street och erbjuder bekvämligheter som tvättmöjligheter. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • Utomhusmöbler och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Gold Camp II E87 Condo kan erbjuda bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Uppvärmning och fläktar
    • Badrum med badkar eller duschar och hårtorkar
    • Tv med kabelkanaler
    • Garderober, kök och kylskåp

Hotellbekvämligheter

Skidåkning

  • Längdskidåkning i närheten
  • Snowtubing i närheten
  • Transport till skidanläggning i närheten
  • Utförsåkning i närheten

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Transport till skidanläggning i närheten
  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Vardagsrum

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Torktumlare
  • Tvättmedel
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Fläkt
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Strykjärn/strykbräda

Att göra

  • Kälkåkning i närheten
  • Skridskoåkning i närheten
  • Snöskoteråkning i närheten
  • Snöskovandring i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 05.30.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 48 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning – privat ingång.
Om du planerar att ankomma efter 17.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för nyckelupphämtning, privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Boendets registreringsnummer Breckenridge Business License 45559
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna lägenhet ligger i Peak 8, ett område i Breckenridge. Om du har aktiviteter på programmet kan det vara värt att ta en titt på Breckenridge Ski Resort och Copper Mountain Ski Resort, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Dillon Reservoir. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Breckenridge Recreation Center eller Keystone Tennis Center. Prova på längdskidåkning och utförsåkning i området, och missa inte att testa snöskoteråkning och snöskovandring. Gå till vår reseguide för Breckenridge
Se fler lägenheter i Breckenridge
Karta
1121 Ski Hill Rd, Unit e87, Breckenridge, CO, 80424

I närheten

  • En skidåkare i en gul jacka och röda byxor utför ett hopp på en snötäckt sluttning, med träd i omgivningen och en klar, blå himmel i bakgrunden.
    Breckenridge Ski Resort
    1 min till fots - 0.0 km
  • En snötäckt skidlift i en skog.
    Snowflake Chair Lift
    13 min till fots - 1.1 km
  • En snötäckt stad med historiska byggnader och ett bergskedja i bakgrunden.
    Main Street
    18 min till fots - 1.6 km
  • Breckenridge Nordic Center
    3 min till fots - 0.3 km
  • Breckenridge Riverwalk Center
    18 min till fots - 1.6 km

Ta sig runt

  • Vail, CO (EGE-Eagle County Regional) - 81 min med bil

Restauranger

  • Downstairs at Eric's
    2 min med bil
  • Ullr Café
    1 min med bil
  • T-Bar
    3 min med bil
  • RMU Tavern
    2 min med bil
  • Robbie's Tavern
    1 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Gold Camp II E87 Condo husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Gold Camp II E87 Condo?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Gold Camp II E87 Condo?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 05.30.

Vilken utcheckningstid gäller för Gold Camp II E87 Condo?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Gold Camp II E87 Condo?

Denna lägenhet i Peak 8 ligger mindre än 2 km från Breckenridge Nordic Center, Breckenridge Ski Resort och Main Street. Cucumber Gulch Preserve och Colorado Super Chair skidlift ligger också en kvarts promenad härifrån.

Recensioner för Gold Camp II E87 Condo