Hel lägenhet

Oak Orchid Opulent 2 BR Apartment with Walk-in Closet

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Oak Orchid Opulent 2 BR Apartment with Walk-in Closet

Lägenhet Comfort | Vardagsrum | 65-tums smart-tv med kabelkanaler och tv
Lägenhet Comfort | Eget kök | Stort kylskåp, mikrovågsugn, ugn och diskmaskin
Hall
Boendets fasad
Boendets ingång

Recensioner

7,6 av 10,
Bra

Hel lägenhet

3 sovrum2 badrumSovplats för 7150 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 1 239 kr
inklusive skatter och avgifter
17 maj – 18 maj

Lägg till datum för priser

Om boendet

Oak Orchid Opulent 2 BR Apartment with Walk-in Closet

Denna lägenhet erbjuder gäster gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, mikrovågsugn och diskmaskin i köket. Gäster kan slappa framför en smart-tv med kabelkanaler och boendet har även 2 badrum och tvättmaskin.
Denna lägenhet erbjuder 3 luftkonditionerade rum med strykjärn/strykbräda. Dessa individuellt möblerade rum har separat sittutrymme och inkluderar matbord. 65-tums smart-tv med kabelkanaler. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, mikrovågsugn, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar/dusch.

Denna lägenhet i Kairo erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Skrivbord och skrivbordsstolar finns.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området, inte bara på gatan

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum

Underhållning

  • 65-tums Smart-tv med kabelkanaler

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Klinkergolv på rum
  • Polerat golv på rum
  • Trägolv i rum
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter
  • Enskild möblering

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Avgift för tidig incheckning: USD 30
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Värden tar emot gästerna vid ankomst.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

Djur ej tillåtna (assistanshundar välkomna utan avgift)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Avgift för städning: 30 USD per person och per vistelse
  • En skadedeposition på USD 60 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Extra tillval

  • Avgift för tidig incheckning: USD 30 (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.

Om området

denna lägenhet ligger nära tunnelbanan i Maadi, ett område i Kairo. Egyptiska museet och Grand Egyptian Museum tillhör de kulturella höjdpunkterna, och Pyramiderna i Giza och Sfinxen i Giza är några av områdets främsta sevärdheter. Darb 1718 och Ormans botaniska trädgårdar är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Kairo
Se fler lägenheter i Kairo
Karta
Street 199, Maadi as Sarayat Al Gharbeyah, Building 8G, 7th Floor, Apartment 72, Maadi, Cairo, Cairo Governorate