Hel lägenhet

KitiHaus Campinas

Boendeklass: 2

Fotogalleri för KitiHaus Campinas

En hög byggnad med modern design, omgiven av palmer och parkerade bilar.
Ett hotellrum med en säng, ett litet bord, en stol, en tv och ett fönster med gardiner.
Ett smalt kök med vita skåp, en mikrovågsugn, en diskho och en matplats som syns i bakgrunden.
Ett rum med utsikt över staden genom ett fönster, ett bord med tallrikar och en stol.
Ett rum med ett skrivbord, en skrivmaskin, en vinylskiva och hängande ormbunkar.

Recensioner

6,6 av 10,

Hel lägenhet

1 badrum

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Lägg till datum för priser

Om boendet

KitiHaus Campinas

  • Denna lägenhet ligger nära Campinas Shoppingcenter
  • KitiHaus Campinas ligger i närheten av Parque Dom Pedro shoppingcenter och har mycket att erbjuda. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
    • Gratis parkeringsservice
    • En dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Alla rum hos KitiHaus Campinas kan erbjuda bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter:
  • Restaurangguider och kartor över lokalområdet

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och täckt parkeringsservice på området
  • Begränsad parkeringsservice på området

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum

Underhållning

  • Platt-TV

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Upp till 10 kg per husdjur
  • Husdjur bor gratis

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Tjänster och inrättningar

  • Kartor över lokalområdet
  • Reception öppen dygnet runt
  • Restaurangguider
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 5 enheter

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst till boendet.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Husdjur bor gratis
Assistanshundar är välkomna utan avgift
1 per rum (upp till 10 kg per husdjur)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andre föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.

Om området

denna lägenhet ligger i Campinas Center, ett område i Campinas. Resenärer som har shopping på programmet kan besöka Campinas Shoppingcenter och Parque Dom Pedro shoppingcenter. Centro Cultural Esperança Vermelha och Culture Station är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Campinas
Se fler lägenheter i Campinas
Karta
Av. Francisco Glicério, 1639, Campinas, SP, 13012000

I närheten

  • En kyrkas interiör med höga, välvda tak, utsmyckade kolonner och ett centralt altare med religiösa statyer.
    Vår Fru av Karmelberget-basilikan
    6 min till fots - 0.6 km
  • En marknad med olika stånd som säljer matvaror och andra livsmedel.
    Mercado Municipal
    8 min till fots - 0.7 km
  • En gata med ett klocktorn, bilar och fotgängare.
    Culture Station
    16 min till fots - 1.4 km
  • Museu Universitário da PUC-Campinas
    5 min till fots - 0.4 km
  • Campinas jockeyklubb
    8 min till fots - 0.7 km

Ta sig runt

  • Campinas Center station – 17 minuters promenad
  • Campinas (VCP-Virac. - Campinas Intl.) - 20 min med bil

Restauranger

  • Padaria Sacramento
    3 min till fots
  • Restaurante Palatus
    5 min till fots
  • Milord Taverna
    5 min till fots
  • Restaurante Araucária
    3 min till fots
  • Café Kurubi
    5 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är KitiHaus Campinas husdjursvänligt?

Ja, detta boende tillåter husdjur (högst 1 per rum) med en vikt på upp till 10 kg per djur.

Hur mycket kostar det att parkera vid KitiHaus Campinas?

Parkeringsservice är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för KitiHaus Campinas?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för KitiHaus Campinas?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger KitiHaus Campinas?

Denna lägenhet i Campinas Center ligger fem minuters promenad från Centro Cultural Esperança Vermelha och Museu Universitário da PUC-Campinas. Vår Fru av Karmelberget-basilikan och Museu Carlos Gomes ligger också tio minuter härifrån. Campinas Center station ligger på 17 minuters gångavstånd.

Recensioner för KitiHaus Campinas

Recensioner

6,6