Hel lägenhet·Privat värd

The sweet parenthesis

Fotogalleri för The sweet parenthesis

Ett spaområde med en stenmur, ett bubbelbad med massagejets och en träbeklädd bastu.
Ett modernt sovrum med en stor säng, ett inbyggt bubbelbad och utsikt över natthimlen.
Ett badkar med en vägg av sten som bakgrund, ett kromfärgat blandare och en svart badrumsmatta.
Ett modernt kök med inbyggd ugn, mikrovågsugn och en köksfläkt i rostfritt stål.
Ett modernt rum med en unik, geometrisk spegeldesign på väggen, en mörk klädd sänggavel och en röd ljuslist under sängen.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrum

Populära bekvämligheter

Det nuvarande priset är 2 690 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Lägg till datum för priser

Om boendet

The sweet parenthesis

  • Lägenhet i Montmuzard
  • The sweet parenthesis erbjuder allt du behöver.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
  • En hiss och en rökfri anläggning
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
  • Badrum med duschar och hårtorkar

Hotellbekvämligheter

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Vardagsrum

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassad väg
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Ingen kolmonoxidvarnare och inga gasdrivna apparater (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Barn ej tillåtna på boendet

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 17.00

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Samla ihop använda handdukar.
Samla ihop personliga föremål och släng rester av mat och dryck.
Släck lamporna, lås dörrarna och lämna tillbaka nycklarna.
Om dessa inte genomförs kan det leda till ett negativt omdöme från värden.

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Inga barn är tillåtna på det här boendet.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Om området

denna lägenhet ligger i Montmuzard, ett område i Dijon. Quétigny Golf och Domaine Bruno Clair kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som har lust att shoppa kan besöka La Toison d'Or Shoppingcenter och Grand Quetigny Shopping Center. Le Carrousel och Internationella staden för gastronomi och vin är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Dijon
Se fler lägenheter i Dijon
Karta
Dijon, Côte-d'Or

I närheten

  • Ett gyllene altare med religiösa skulpturer, röda draperier och gotisk arkitektur i en kyrka.
    Notre Dame de Dijon
    18 min till fots - 1.6 km
  • En byggnad med utsmyckade skulpturer och klassisk arkitektur.
    Palais des ducs de Bourgogne
    20 min till fots - 1.7 km
  • En katedralinteriör med gotiska valv, målade glasmålningar och utsmyckade orglar.
    Dijonkatedralen
    6 min med bil - 3.8 km
  • Hôtels Particuliers
    9 min till fots - 0.8 km
  • Gaston Gerard Stadium
    12 min till fots - 1.1 km

Ta sig runt

  • Dijon-Porte-Neuve station – 4 minuters promenad
  • Dole (DLE-Franche-Comte Regional) - 36 min med bil

Restauranger

  • Le petit bouchon
    13 min till fots
  • Beer Country
    7 min till fots
  • Chateau Bourgogne
    13 min till fots
  • Caveau De Saulx
    14 min till fots
  • Tour Elithis
    13 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är The sweet parenthesis husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på The sweet parenthesis?

Enligt uppgifter från den 27 juli 2026, startar priserna från 2 690 kr för en natts vistelse för två vuxna på The sweet parenthesis den 25 aug. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Vilka är incheckningstiderna för The sweet parenthesis?

Incheckning börjar 17.00.

Vilken utcheckningstid gäller för The sweet parenthesis?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger The sweet parenthesis?

Denna lägenhet i Montmuzard ligger en kvarts promenad från Gaston Gerard Stadium, Hôtels Particuliers och parker och trädgårdar. Dijon Congrexpo och Dijon sportpalats ligger också en kvarts promenad härifrån. Dijon-Porte-Neuve station ligger bara 4 minuter härifrån till fots.

Recensioner för The sweet parenthesis

Recensioner

9,6

Enastående