Viking Shores Motor Inn

Boendeklass: 2

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra
Det nuvarande priset är 1 012 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Rum - 2 dubbelsängar

8,2 av 10
Mycket bra
(52 recensioner)
  • Utsikt mot trädgården
  • 28 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Rum - 1 kingsize-säng

8,2 av 10
Mycket bra
(47 recensioner)
  • Utsikt mot trädgården
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Rum

  • 4 sovplatser

Rum

  • 4 sovplatser

Rum

  • 10 sovplatser
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Viking Shores Motor Inn ligger i Eastham. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Cape Cod National Seashore och Cape Cod Beaches. Poit's Lighthouse minigolf och Arnolds minigolf är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Eastham
Se fler motell i Eastham
Karta
5200 State Highway Rte 6, Eastham, MA, 02651

I närheten

  • Ett kustlandskap med en vågbrytare av sten, en sandstrand och en kulle med en byggnad.
    Cape Cod Beaches
    4 min med bil - 2.2 km
  • Poit's Lighthouse minigolf
    2 min till fots - 0.2 km
  • Buttonbush Trail
    17 min till fots - 1.5 km
  • Wellfleet Bay Wildlife Sanctuary
    3 min med bil - 2.1 km
  • Wellfleet Cinemas
    3 min med bil - 1.8 km

Ta sig runt

  • Hyannis, MA (HYA-Barnstable Municipal) - 39 min med bil

Restauranger

  • Cumberland Farms
    15 min till fots
  • Cumberland Farms
    9 min med bil
  • The Knack
    9 min med bil
  • Dunkin'
    8 min med bil
  • Mac's Seafood Wellfleet Pier
    11 min med bil

Om boendet

Viking Shores Motor Inn

  • Detta motell ligger nära Cape Cod National Seashore
  • Viking Shores Motor Inn erbjuder en lekplats och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • En säsongsöppen utomhuspool samt solstolar och parasoller
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning, grillar och en varuautomat
    • Utomhusmöbler
    • Recensionerna från gäster talar varmt om den hjälpsamma personalen
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Viking Shores Motor Inn har bekvämligheter såsom luftkonditionering och gratis wi-fi.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med kombinerade duschar/badkar och hårtorkar
    • 42-tums LCD-tv med premiumkanaler
    • Garderober, kylskåp och daglig städning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Att göra

  • Lekplats
  • Säsongsöppen utomhuspool

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Lekplats
  • Poolstaket
  • Säsongsöppen utomhuspool

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Utomhus

  • Grill
  • Picknickområde
  • Poolparasoller
  • Solstolar vid poolen
  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss (endast en våning)

Mer

  • 1 våning
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • 42-tums LCD-tv med premiumkabelkanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp

Mer

  • Gratis lokalsamtal
  • Insektsnät för fönster
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Strykjärn/strykbräda
  • Telefon

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 08.00–20.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

Detta boende är stängt från 31 oktober till 30 april.

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

  • American Express
  • Discover
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Skattenummer: C0008000860
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 29 maj till 02 september
Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 19.00.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Viking Shores Motor Inn?

Ja, boendet har en säsongsöppen utomhuspool. Poolen är tillgänglig 08.00–19.00.

Hur mycket kostar det att bo på Viking Shores Motor Inn?

Enligt uppgifter från den 25 sep. 2026, startar priserna från 1 012 kr för en natts vistelse för två vuxna på Viking Shores Motor Inn den 27 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Viking Shores Motor Inn husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Viking Shores Motor Inn?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Viking Shores Motor Inn?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Viking Shores Motor Inn?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Viking Shores Motor Inn?

Detta motell i Eastham ligger mindre än 2 km från Poit's Lighthouse minigolf och Wellfleet Bay Wildlife Sanctuary. Wellfleet Cinemas och Cape Cod Beaches ligger också 3 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

Recensioner för Viking Shores Motor Inn

8,2

Väldigt bra

8,6

Renlighet

7,4

Bekvämligheter

8,6

Personal och service

8,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 111 av 232 recensioner
8 - Bra i betyg. 66 av 232 recensioner
6 - Okej i betyg. 29 av 232 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 17 av 232 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 9 av 232 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Adequate for short stay
Bodde här 2 nätter i september 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The property was in a great location and was set back from the road, making it nice and quiet. The room was clean and the price was reasonable. I’d stay there again!
Bodde här 3 nätter i september 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Very clean friendly and very helpful housekeeping
Bodde här 3 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Great overall stay!
Bodde här 3 nätter i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The location is perfect for the places we visit in the area. Access to the Rail Trail is wonderful. The room was comfortable and clean. Refrigerator had a good size freezer which was very helpful. 24 hr coffee was great! We will definitely recommend to friends and family.
Bodde här 2 nätter i september 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Great staff
Bodde här 2 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet och personal och service
Rooms have been updated recently large bathroom clean rooms Still need to update outside and landscaping to make it more appealing. Good for a few nights stay
Bodde här 2 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
The beds were hard and the entire place was a little worn looking. As fans of the Seashore and the light houses we couldn't beat the location. The room was clean and updated and the outdoor spaces were fantastic. There was ice cream, mini golf, and food just next door. The motel had a relaxed, family atmosphere I appreciated. Check-in and out were very fast and easy.
Bodde här 1 natt i september 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The staff are very helpful and knowledgeable about the area. Housekeeping staff are particularly helpful and attentive! They try to address any/all concerns quickly, but also leave guests alone if they are looking for privacy!
Bodde här 3 nätter i augusti 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Price range
Bodde här 4 nätter i september 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
For the price, location, and amenities it was perfect!
Bodde här 2 nätter i juni 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Satisfied with my stay. Not great, but could have been worse. Was definitely good enough.
Bodde här 1 natt i juli 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
This was such a nice place and affordable!
Bodde här 3 nätter i maj 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Clean, no frills motel. Great for a day or two
Bodde här 1 natt i juli 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Le rapport qualité prix était parfait, le personnel est très gentil et avenant à recommander proche de la piste cyclable et de la plage
Bodde här 5 nätter i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Central location on the Cape. Close to the salt pond and ocean beaches. Also right on the rail trail and close to bike rentals. Good value for a motel.
Bodde här 3 nätter i juni 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Personal och service
Gillade inte: Renlighet
Staff was great
Bodde här 2 nätter i juni 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet och boendets skick och faciliteter
The room was very clean, bathroom was clean and updated. Not much in the way of additional seating in the room. Bed was comfortable.
Bodde här 2 nätter i juli 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Rooms are updated and comfortable. Air conditioner kept us cool during the heat wave. Affordable stay during the summer holiday
Bodde här 2 nätter i juli 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
The staff on our check-in was very nice and friendly!
Bodde här 1 natt i maj 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Renlighet
Gillade inte: Personal och service och bekvämligheter
Location location. Great beach and bike hotel.
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Boendets skick och faciliteter
This place had a very creepy vibe. Paid $360 for one nite and all we ended up doing was changing in the room and leaving.
Bodde här 1 natt i augusti 2026
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Terrible place to stay, our room was in the back, and it was really dark and dangerous, when we walked into the room the fridge was leaking water every where in the room. The tv does even work….. not to mention shower was filthy and wasn’t even cleaned. The toilet roll was done and was used before we got there the least they could have did was put a new roll. Pillow and sheets had a funny smell, and the bed was hard. Will not be going back and wouldn’t recommend anyone else to go there 👎
Bodde här 1 natt i september 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Rooms we used were refurbished, clean. Bedding and bathrooms clean. Right next to the bike trail.
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Very clean with updated room. Grounds great for families.
Bodde här 1 natt i juni 2026