Hel lägenhet

Scala Suites F with Parking

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 13 534 kr
inklusive skatter och avgifter
5 nov. – 6 nov.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Lägenhet Standard - 1 sovrum - utsikt mot innergården

  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Lägenhet Standard - 1 sovrum - balkong - utsikt mot innergården

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Lägenhet Deluxe - 1 sovrum - balkong - utsikt mot innergården

  • 42 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Denna lägenhet ligger vid floden i Gdansk stadscentrum, en stadsdel i Gdańsk. Gdansk gamla rådhus och Gdańsks nationella sjöfartsmuseum tillhör de kulturella höjdpunkterna, och för den som gillar att shoppa rekommenderas långa marknaden och Royal Route. AmberSky och Nadbałtyckie Centrum Kultury är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Gdańsk
Se fler lägenheter i Gdansk
Karta
Łąkowa 60F, Gdańsk, Województwo pomorskie, 80-769

I närheten

  • Ett historiskt europeiskt torg med vackert utsmyckade byggnader, ett imponerande klocktorn och en väl upplyst gata i skymningen.
    Gdańsks stadshus
    16 min till fots - 1.4 km
  • En historisk fontän med statyer på ett torg i staden, omgiven av vackert utsmyckade byggnader.
    Neptunusfontänen
    16 min till fots - 1.4 km
  • En historisk kyrka med ett högt torn och en spira, omgiven av parkerade bilar och byggnader.
    St. Mary's Church
    16 min till fots - 1.4 km
  • En historisk kyrka med flera torn och ett rött tegeltak, belägen mitt i ett tättbebyggt område.
    Gdansk gamla rådhus
    5 min med bil - 2.6 km
  • Gdańsks marina
    9 min till fots - 0.8 km

Ta sig runt

  • Gdańsk Stocznia station – 5 min med bil
  • Łódzka station – 7 min med bil
  • Gdańsk Lech Wałęsa Airport (GDN), Gdańsk, Polen - 28 min med bil

Restauranger

  • Woosabi
    10 min till fots
  • Chleb i Wino
    8 min till fots
  • Brovarnia Gdańsk
    9 min till fots
  • Pijalnia Czekolady E.Wedel
    11 min till fots
  • Kebab King
    7 min till fots

Om boendet

Scala Suites F with Parking

  • Denna lägenhet ligger nära Gdansk gamla rådhus
  • Scala Suites F with Parking erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • Gratis vanlig parkering
    • Flygtransfer tur och retur (avgift tillkommer), en rökfri anläggning och en hiss
  • Om rummen
  • Alla rum hos Scala Suites F with Parking kan ståta med bekvämligheter såsom gratis wi-fi och matbord.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Barnstolar och badbaljor
    • Brödrostar, tvättmaskiner och strykjärn/strykbrädor
    • 45-tums platt-tv med Netflix, Hulu och streamingtjänster
    • Garderober, kabelkanaler och vattenkokare

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkeringsalternativen på området omfattar ett garage

Familjevänligt

  • Badbalja
  • Barnstol

Mat och dryck

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Pappersservetter
  • Te-/kaffebryggare

Matplats

  • Champagneservice
  • Matbord
  • Privata picknickar

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Utrymmen

  • Matbord

Underhållning

  • 45-tums platt-tv med kabelkanaler
  • Hulu
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Tvätt

  • Tvättmaskin

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss (90 centimeter bred dörr)
  • Tillgänglighetsanpassning (kan finnas begränsningar)
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Romantiska paket och paket för frieri
  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • I centrum
  • I ett historiskt område
  • Vid en flod

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.30.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Sen utcheckning i mån av tillgång
Avgift för sen utcheckning: PLN 150

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 72 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 7 dagar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingång.
Det ska vara tyst på boendet från 22.00 till 06.00.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Fyll och starta diskmaskinen.
Ta bort sängkläder från alla använda sängar och samla ihop använda handdukar.
Samla ihop personliga föremål, släng rester av mat och dryck och ta ut soporna.
Släck lamporna.

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Spjälsängar finns att hyra för PLN 150.0 per vistelse.

Betalningstyper

  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.46 PLN per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Extra tillval

  • Avgift för flygtransfer: PLN 180 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 8)
  • Avgift för sen utcheckning: PLN 150 (endast i mån av tillgång)
  • Spjälsäng (babysäng): PLN 150.0 per vistelse
  • Avgift för barnstol: 150 PLN per vistelse

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är Scala Suites F with Parking husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Scala Suites F with Parking?

Enligt uppgifter från den 23 okt. 2026, startar priserna från 13 534 kr för en natts vistelse för två vuxna på Scala Suites F with Parking den 5 nov. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Scala Suites F with Parking?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Scala Suites F with Parking?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.30.

Vilken utcheckningstid gäller för Scala Suites F with Parking?

Utcheckning sker senast klockan 11.00. Sen utcheckning är möjlig mot en avgift på PLN 150 (i mån av tillgång).

Erbjuder Scala Suites F with Parking flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen erbjuds och körs (tillgänglig på begäran). En avgift på PLN 180 per fordon tas ut.

Var ligger Scala Suites F with Parking?

Denna lägenhet i Gdansk stadscentrum ligger mindre än 2 km från Gdańsks marina och Gdansk gamla rådhus. Gröna porten och Royal Route ligger också en kvarts promenad härifrån. Gdańsk centralstation ligger på 26 minuters gångavstånd.