Hel lägenhet

Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach

Boendeklass: 3

Fotogalleri för Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach

En strand med en stadsbild som bakgrund.
Ett modernt kök med träskåp, ett vitt kylskåp och en mikrovågsugn.
En hög byggnad med modern design, en parkeringsplats och utsikt över havet.
Ett hotellrum med två sängar, ett nattduksbord, en lampa, ett fönster med gardiner och ett element.
Ett modernt vardagsrum med en vit soffa, ett träbord och en stor skjutdörr i glas som leder ut till en uteplats med bord och stolar.

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach

  • Denna lägenhet ligger nära Waikiki Beach
  • Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach ligger bara en kort promenad från Honolulu Zoo och International Market Place, och erbjuder en trädgård, tvättmöjligheter samt en restaurang. På spaet kan du njuta av massage och mycket mer. Här kan du roa dig med aktiviteter som windsurfing, snorkling och vattenskidåkning. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning och en hiss
  • Om rummen
  • Alla rum hos Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach ståtar med bekvämligheter såsom luftkonditionering.
  • Du hittar även följande bekvämligheter:
    • Badrum med badkar eller duschar
    • Tv med satellitkanaler
    • Balkonger, kök och mikrovågsugnar

Liknande boenden

Om området

denna lägenhet ligger i Waikiki, ett område i Honolulu. International Market Place och Royal Hawaiian Center kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Waikiki Beach och Diamond Head (sevärdhet på Hawaii). Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Clarence T.C. Ching Athletics Complex eller Blaisdell Arena. Passa på att utforska området med vattenaktiviteter som bad. Gå till vår reseguide för Honolulu
Se fler lägenheter i Honolulu
Karta
201 Ohua Ave. #912, Honolulu, HI, 96815

I närheten

  • En strand med folk som badar och solar, palmer och höga byggnader i bakgrunden.
    Waikiki Beach
    3 min till fots - 0.3 km
  • En kuststad med höga byggnader, ett markant berg och en strand.
    Kuhio Beach
    3 min till fots - 0.3 km
  • Ingången till Honolulu Zoo, med ett träbeklätt tak och en skylt som visar namnet.
    Honolulu Zoo
    3 min till fots - 0.3 km
  • Ett område med butiker, palmer och en byggnad med en skylt som visar texten ”International Market Place”.
    International Market Place
    8 min till fots - 0.8 km
  • En strand med palmer, en staty och människor som kopplar av under parasoller.
    Waikiki Beach Walk
    13 min till fots - 1.2 km

Ta sig runt

  • Honolulu, Hawaii (HNL-Daniel K. Inouye Intl.) - 30 min med bil

Restauranger

  • Cheeseburger In Paradise
    4 min till fots
  • Kai Coffee
    5 min till fots
  • Starbucks
    3 min till fots
  • Oahu Mexican Grill
    4 min till fots
  • Five Star Poke
    3 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet. Det finns även annan kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach?

Checka in från: 15.30. Checka in fram till: 15.30.

Vilken utcheckningstid gäller för Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach?

Utcheckning sker senast klockan 10.30.

Var ligger Ocean-city Views Family Getaway at Waikiki Banyan Half a Block to the Beach?

Denna lägenhet i Waikiki ligger fem minuters promenad från St. Augustine by-the-sea Catholic Church och Waikiki Beach. International Market Place och Honolulu Zoo ligger också tio minuter härifrån.