Hel lägenhet

Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment

Boendeklass: 2.5

Fotogalleri för Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment

En rektangulär swimmingpool med en metallstege på ena sidan, omgiven av en kant av småsten.
Ett hotellrum med en säng, ett badrum och en spegel som reflekterar rummet.
Ett kök med en rostfri köksfläkt och ett vitt sk�åp med ett mönstrat stänkskydd.
Ett kompakt kök med en gasspis, en diskho, en rostfri köksfläkt och en vattenkokare på bänkskivan.
Ett badrum med vita kakelplattor, en dusch och en toalett.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig

Lägg till datum för priser

Om boendet

Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment

  • Denna lägenhet ligger nära Bundaran HI
  • Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment erbjuder allt du behöver.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • En utomhuspool
    • Parkering (avgift tillkommer)
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment kan erbjuda bekvämligheter som luftkonditionering och separata sittutrymmen, samt extra förmåner såsom separata middagsplatser.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med duschar och gratis toalettartiklar
    • Separata sittutrymmen, separata middagsplatser och kök

Liknande boenden

Om området

denna lägenhet ligger i Östra Jakarta, ett område i Djakarta. Bundaran HI är en viktig sevärdhet, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Grand Indonesia och Thamrin City shoppingcenter. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Gelora Bung Karno Stadium. Annars kan du få en riktigt trevlig utekväll på Balai Kartini. Gå till vår reseguide för Djakarta
Se fler lägenheter i Djakarta
Karta
Blok D FL29 Unit BE Jl Bsk Rhmt, Basuki Rahmat, Jatinegara, Jkt Tim, Jakarta, DKI Jakarta, 13410

I närheten

  • En bild tagen från luften under natten som visar en tätbebyggd stad med upplysta skyskrapor och livliga motorvägar.
    Golden Triangle
    4 min med bil - 3.9 km
  • Kota Kasablanka shoppingcenter
    5 min med bil - 5.3 km
  • National Library of Indonesia (Indonesiens nationalbibliotek)
    6 min med bil - 6.0 km
  • Proclamation Monument
    6 min med bil - 6.7 km
  • Jalan Surabayas loppmarknad
    7 min med bil - 7.0 km

Ta sig runt

  • Cawang station – 4 min med bil
  • Ciliwung station – 4 min med bil
  • Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuma Intl.) - 13 min med bil

Restauranger

  • Shabu Hachi Bassura
    3 min till fots
  • Imperial Kitchen & Dimsum
    1 min till fots
  • bistroffee
    1 min till fots
  • Yoshinoya (吉野家)
    2 min till fots
  • Starbucks
    1 min till fots

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment?

Parkering är tillgänglig för IDR 120000 per natt.

Vilka är incheckningstiderna för Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Comfort and Spacious Studio Room Bassura City Apartment?

Denna lägenhet i Östra Jakarta ligger 3 km från Golden Triangle och 4,6 km från Kota Kasablanka shoppingcenter. Pusat Grosir Cililitan och National Library of Indonesia (Indonesiens nationalbibliotek) ligger också mindre än en mil härifrån. Jakarta Jatinegara station ligger på 23 minuters gångavstånd.