Hel lägenhet

Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo

Boendeklass: 3

Fotogalleri för Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo

Ett rymligt vardagsrum med en stor soffa, ett matbord och en tv som är monterad på väggen.
Ett poolområde med solstolar, ett bubbelbad och en pergola.
En bostadsbyggnad med en fasad av sten, en grind vid ingången och en trappa som leder upp till entrén.
En dörr av trä med ett metallgaller, en bänk, en välkomstmatta och en skylt med en uppmaning att ta av sig tofflorna.
Ett modernt kök med träskåp, vitvaror i rostfritt stål och en väggbeklädnad av marmor.

Populära bekvämligheter

  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Gym
  • Grill

Lägg till datum för priser

Om boendet

Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo

  • Denna lägenhet ligger nära Magic Sands Beach
  • Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo erbjuder bekvämligheter som ett fitnesscenter och en bubbelpool. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Denna lägenhet erbjuder även följande förmåner:
  • En bankomat/banktjänster, grillar och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo kan erbjuda bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Kylskåp, ugnar och brödrostar
    • Kaffe- och tebryggare och takfläktar

Liknande boenden

Om området

denna lägenhet ligger i Keauhou, ett område i Kailua-Kona. Kailua Pier och Lekeleke Burial Grounds är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Magic Sands Beach och Kona Cloud Forest Sanctuary. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Holua Racquet and Paddle. Annars kan du få en riktigt trevlig utekväll på Don's Mai Tai Bar. Upplev vattenäventyr som segling i närheten, eller prova på andra friluftsaktiviteter som cykelturer. Gå till vår reseguide för Kailua-Kona
Se fler lägenheter i Kailua-Kona
Karta
78-7070 Alii Drive, C202, Kailua-Kona, HI, 96740

I närheten

  • Ett kustlandskap med ett bergigt område, palmer och ett stilla hav.
    Keauhou Shopping Center
    2 min med bil - 1.9 km
  • Holua Racquet and Paddle
    9 min till fots - 0.8 km
  • Holua Tennis Center
    9 min till fots - 0.8 km
  • Keauhou Bay Beach
    12 min till fots - 1.0 km
  • Kona Country Club
    12 min till fots - 1.0 km

Ta sig runt

  • Kailua-Kona, HI (KOA-Kona Intl.) - 27 min med bil

Restauranger

  • Teshima Restaurant
    10 min med bil
  • L & L Hawaiian BBQ
    3 min med bil
  • Kaya's
    11 min med bil
  • Clover And Mug
    3 min med bil
  • Feast And Fire Luau
    10 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Big Island Keauhou Punahele C202 2 Bedroom Condo?

Denna lägenhet i Keauhou ligger tio minuters promenad från Holua Racquet and Paddle, Kona Country Club och Holua Tennis Center. Keauhou Bay Beach och Lekeleke Burial Grounds ligger också en kvarts promenad härifrån.