Hel semesterbostad

Pool House In Greenery

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Pool House In Greenery

Familjehus - 2 sovrum - 2 badrum (Pool House In Greenery) | Restaurang utomhus
Ett hus med en swimmingpool, en stenmur och en trädgård.
Boendeområde
Familjehus - 2 sovrum - 2 badrum (Pool House In Greenery) | 2 sovrum och arbetsyta för laptop
En pool med solstolar, ett område med grillplats och en stenmur.

Recensioner

9,8 av 10,
Enastående

Hel bostad

2 sovrum2 badrumSovplats för 6110 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Husdjursvänligt
  • Uteplats
  • Grill
  • Utsikt mot havet

Lägg till datum för priser

Om boendet

Pool House In Greenery

  • Om boendet
  • Pool House In Greenery erbjuder bekvämligheter som en terrass och en trädgård.
  • Här följer några andra förmåner:
    • En säsongsöppen utomhuspool
    • Flerspråkig personal, en rökfri anläggning och grillar
    • Utomhusmöbler
  • Om rummen
  • Alla rum hos Pool House In Greenery ståtar med bekvämligheter som arbetsyta för laptop.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Säsongsöppen utomhuspool

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Bil krävs

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 2 badrum

Underhållning

  • 21-tums Platt-TV

Utomhus

  • Grill
  • Terrass
  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Endast hundar är välkomna
  • Upp till 10 kg per husdjur
  • Husdjur bor gratis

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter
  • Boyta: 110 kvadratmeter
  • Trädgård

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning inom 7 dagar före ankomst – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

Följande anläggningar är stängda efter årstid varje år från 2 november till 30 april:
  • Pool

Åtkomst till boendet

Instruktioner för nyckelupphämtning, privat entré

Husdjur

Husdjur bor gratis
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar välkomnas
Upp till 10 kg per husdjur
Restriktioner gäller. Mer information får du genom att kontakta boendet via numret som anges i bokningsbekräftelsen.

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Spjälsängar finns att hyra för EUR 3.0 per dag.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, EUR 1.10 per person per natt för vuxna. EUR 0.55 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år of age.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, EUR 1.60 per person per natt för vuxna. EUR 0.80 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Extra tillval

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 3.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendets registreringsnummer CHE114609308
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 maj till 01 november
Bil behövs för transport till och från detta boende.
Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt)

Om området

denna semesterbostad ligger i Rasa. Loggia och Cistern är lokala sevärdheter, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka Rabac färjehamn och Festinsko kraljevstvo-grottan. Labirint Mudrosti i Znanja och Labyrint av sammanhang är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Rasa
Se fler semesterbostäder i Rasa
Karta
Rasa, Istria County

I närheten

  • En strand med småsten och klart vatten, en stor sten i förgrunden och berg i fjärran.
    Girandella strand
    29 min med bil - 22.0 km
  • Sentonina Stazas vattenfall
    23 min med bil - 18.5 km
  • strand nära Uvala Tunarica
    24 min med bil - 19.2 km
  • Rabac strand
    26 min med bil - 20.3 km
  • Rabac färjehamn
    27 min med bil - 21.3 km

Ta sig runt

  • Pula station – 43 min med bil
  • Pula (PUY) - 44 min med bil

Restauranger

  • Velo Kafe
    14 min med bil
  • Pizzeria Zara
    15 min med bil
  • Roy bar 3
    15 min med bil
  • Da Rocco
    28 min med bil
  • Caffe Bar Karbon
    16 min med bil

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Pool House In Greenery?

Ja, boendet har en säsongsöppen utomhuspool. Poolen stängs för säsongen från 2 november till 30 april.

Är Pool House In Greenery husdjursvänligt?

Ja, detta boende tillåter hundar med en vikt på upp till 10 kg per djur. Vissa begränsningar kan gälla, så kontakta boendet för mer information.

Hur mycket kostar det att parkera vid Pool House In Greenery?

Detta boende har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Pool House In Greenery?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Pool House In Greenery?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Pool House In Greenery?

Denna semesterbostad i Rasa ligger mindre än två mil från Kvarnerviken, Sentonina Stazas vattenfall och Rabac färjehamn. Rabac strand och Girandella strand ligger också mindre än två mil härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner för Pool House In Greenery

Recensioner

9,8

Enastående