Hel lägenhet

Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia

Boendeklass: 2

Fotogalleri för Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia

En modern byggnad med en swimmingpool, ett trädäck och fönster av glas.
En balkong med en glasdörr, ett litet bord med stolar, en krukväxt och utsikt över stadens byggnader.
Ett gym med motionscyklar, löpband och en stång för vikter.
Ett modernt kök med en platt-TV, ett matbord med stolar och utsikt över balkongen.
Ett hotellrum med en säng, ett nattduksbord, en lampa och konst på väggen.

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrumSovplats för 2

Populära bekvämligheter

Lägg till datum för priser

Om boendet

Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia

  • Denna lägenhet ligger nära Ibirapuera-parken
  • Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia ligger nära Morumbi shoppingcenter och har massor att erbjuda. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia erbjuder bekvämligheter som höghastighetsinternet.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Allmän pool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: höghastighetsinternet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 2 enheter

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andre föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.

Om området

denna lägenhet ligger i Itaim Bibi, ett område i São Paulo. Paulista Avenue och Morumbi shoppingcenter kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Ibirapuera-parken. Sugen på ett evenemang eller en match? Kolla upp vad som är på gång på Nubankparken eller MorumBIS. Gå till vår reseguide för São Paulo
Se fler lägenheter i São Paulo
Karta
São Paulo, São Paulo State

I närheten

  • En vy över en park sedd från luften, med gångvägar, öppna gräsytor och höga byggnader runt omkring.
    Parque do Povo
    6 min till fots - 0.6 km
  • Ett tätbebyggt stadsområde med många höga byggnader, en välkänd sportanläggning och fri utsikt över de omgivande bergen.
    Brigadeiro Faria Lima Avenue
    11 min till fots - 1.0 km
  • Shopping JK Iguatemi
    3 min till fots - 0.3 km
  • Vila Olimpia shoppingcenter
    3 min till fots - 0.3 km
  • Avenida Engenheiro Luís Carlos Berrini
    6 min till fots - 0.6 km

Ta sig runt

  • São Paulo Olympic Village station – 6 minuters promenad
  • Campo Belo station – 5 min med bil
  • São Paulo–Congonhas Airport (CGH), São Paulo, Brasilien - 13 min med bil

Restauranger

  • Pecorino Bar & Trattoria
    4 min till fots
  • ICI Brasserie
    5 min till fots
  • Varanda
    6 min till fots
  • Le Pain Quotidien
    5 min till fots
  • Mawari
    5 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia?

Denna lägenhet i Itaim Bibi ligger 0,3 km från Shopping JK Iguatemi och 2,8 km från Ibirapuera-parken. Vila Olimpia shoppingcenter och Avenida Engenheiro Luís Carlos Berrini ligger också tio minuter härifrån. São Paulo Olympic Village station ligger på 6 minuters gångavstånd och till São Paulo Cidade Jardim station promenerar du på 18 minuter.

Recensioner för Olimpia Sky Modern 1 BR in Vila Olimpia