Hel semesterbostad

Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning

Boendeklass: 3.5

Fotogalleri för Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning

En veranda av trä med ett räcke, två trästolar och ett bord.
Ett kök med träskåp, ett kylskåp i rostfritt stål, en mikrovågsugn och en bänkskiva i granit. Det finns fyra barstolar och ett matbord.
Ett vardagsrum med en röd soffa, ett soffbord, en tv och en bokhylla.
En inglasad veranda med ett trädäck, vita räcken och två trästolar.
Ett tvåvåningshus vid stranden med en balkong, en trappa och en liten veranda.

Hel bostad

4 sovrum3 badrumSovplats för 10

Populära bekvämligheter

  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Grill

Lägg till datum för priser

Om boendet

Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning

  • Denna semesterbostad ligger nära Holden Beach
  • Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning erbjuder en golfbana intill och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Grillar, en rökfri anläggning och en hiss
  • Om rummen
  • Alla rum hos Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning kan erbjuda bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
    • Kylskåp, ugnar och brödrostar
    • Kaffe- och tebryggare och uppvärmning

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Mat och dryck

  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • 4 sovrum

Badrum

  • 3 privata badrum

Utomhus

  • Grill

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

Höjdpunkter i området

  • Bredvid en golfbana

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 5 dagar före ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Barn bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort.
Kontantfria transaktioner erbjuds
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

Denna semesterbostad ligger bredvid en golfbana i Holden Beach. Lockwood Folly Country Club och River's Edge Golf Club kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Holden Beach och Sailfish Park. Magic Mountain Fun Park och Planet Fun är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Supply
Se fler semesterbostäder i Supply
Karta
109 Conch St, Supply, NC, 28462

I närheten

  • En träbrygga som sträcker sig ut i stilla vatten vid solnedgången.
    Holden Beach
    5 min till fots - 0.4 km
  • En brygga som sträcker sig ut i havet, där vågorna slår mot den under solnedgången.
    Ocean Isle Beach
    32 min med bil - 34.2 km
  • En strandpromenad med höga byggnader, en trägång och en klarblå himmel.
    North Myrtle Beach Beaches
    51 min med bil - 64.9 km
  • En träbrygga som sträcker sig ut över en vattenyta och leder fram till en byggnad med en skylt där det står "RAN JIM'S".
    Barefoot Landing
    58 min med bil - 76.7 km
  • Magic Mountain Fun Park
    3 min med bil - 2.7 km

Ta sig runt

  • Myrtle Beach, SC (CRE-Grand Strand) - 53 min med bil

Restauranger

  • The Sea Biscuit Cafe/Pepe’s Pizza
    8 min med bil
  • Lonerider at Oak Island
    42 min med bil
  • Patronies Pizza
    5 min med bil
  • Hardee’s
    4 min med bil
  • Mermaids Island Grill
    11 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.

Vilken utcheckningstid gäller för Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Life's A Beach 4 Bedroom Home by RedAwning?

Semesterbostad med golfbana i Holden Beach ligger 0,2 km från Holden Beach och 2,3 km från Magic Mountain Fun Park. Lockwood Folly Country Club och Sailfish Park ligger också mindre än en mil härifrån.