Hel semesterbostad

Hyde Park Hide Away

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hyde Park Hide Away

Exteriör
Hus - flera sängar - eldstad - utsikt mot trädgården (Hyde Park Hide Away) | Interiör
Hus - flera sängar - eldstad - utsikt mot trädgården (Hyde Park Hide Away) | 2 sovrum, individuell inredning, unika möbler och sängkläder
Hus - flera sängar - eldstad - utsikt mot trädgården (Hyde Park Hide Away) | Utsikt från rummet
Hus - flera sängar - eldstad - utsikt mot trädgården (Hyde Park Hide Away) | Matservice på rummet

Recensioner

6,0 av 10,

Hel bostad

2 sovrum1 badrum

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

Hyde Park Hide Away

  • Denna semesterbostad med exklusiv profil ligger nära Tampa
  • Hyde Park Hide Away ligger nära University of Tampa och erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum är individuellt möblerade och kan ståta med bekvämligheter som inredda terrasser och luftkonditionering, samt ytterligare detaljer såsom separata sittutrymmen och separata middagsplatser.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med kombinerade duschar/badkar och hårtorkar
    • 42-tums platt-tv med digitalkanaler
    • Garderober, separata sittutrymmen och separata middagsplatser

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Begränsad parkering på området (max 2 platser)
  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig

Kök

  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 42-tums platt-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Möblerad terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Brandsläckare

Allmän information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna semesterbostad ligger i Hyde Park, ett område i Tampa. MacDill Air Force Base och MidFlorida Credit Union Amphitheatre tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets populära turistattraktioner hittar du Florida Aquarium och Busch Gardens Tampa Bay. Sugen på ett evenemang eller en match? Kolla upp vad som är på gång på Benchmark International Arena eller Raymond James Stadium. Gå till vår reseguide för Tampa
Se fler semesterbostäder i Tampa
Karta
715 S Bungalow Terrace, Tampa, FL, 33606

I närheten

  • En väggmålning på en gata som föreställer en kvinna som håller en munk, målad på en trottoar.
    Hyde Park-byn
    1 min till fots - 0.2 km
  • Ett flygbildsbild av en kuststad med en småbåtshamn, byggnader och en stor swimmingpool.
    University of Tampa
    18 min till fots - 1.6 km
  • En fotgängarbro med modern design, med utsikt över en flod där en båt ligger förtöjd på vänster sida.
    Tampa Riverwalk
    4 min med bil - 2.7 km
  • En stadsbild vid vattnet med framträdande byggnader, inklusive Tampa Convention Center och flera höga byggnader.
    Tampa Convention Center
    4 min med bil - 2.7 km
  • Hyde Park Softball Field
    1 min till fots - 0.2 km

Ta sig runt

  • Tampa Union Station – 12 min med bil
  • Tampa, FL (TPA-Tampa Intl.) - 16 min med bil

Restauranger

  • Forbici Modern Italian
    2 min till fots
  • Timpano Italian Chop House
    3 min till fots
  • Capital One Café
    4 min till fots
  • Bartaco
    3 min till fots
  • Ro
    4 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Hyde Park Hide Away husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hyde Park Hide Away?

Ett begränsat antal platser finns.

Vilka är incheckningstiderna för Hyde Park Hide Away?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Hyde Park Hide Away?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Hyde Park Hide Away?

Denna semesterbostad i Hyde Park ligger 15 minuters promenad från Hyde Park-byn och Tampa. Tampa Convention Center och Tampa Riverwalk ligger också 5 km härifrån.

Recensioner för Hyde Park Hide Away

Recensioner

Alla recensioner som visas är recensioner från verkliga gäster. Endast resenärer som har bokat en vistelse med oss kan publicera en recension. Vi verifierar recensioner i enlighet med våra riktlinjer och publicerar alla recensioner, både positiva och negativa.
Mer informationÖppnas i ett nytt fönster
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 1 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner

8,0

Renlighet

6,0

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

6/10 Okej

SHARON

Gillade: Renlighet
The place was as pictured, hard to find at night on arrival.
Bodde här 4 nätter i november 2024