Angsoka Hotel

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Recensioner

7,4 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Företagstjänster
  • Städning

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 11 av 11 rum

Standardrum

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Enkelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Rum

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Deluxe-rum

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Tvåbäddsrum Deluxe

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Familjerum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng

Familjerum

  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar

Familjerum

  • 5 sovplatser
  • 2 queensize-sängar och 1 enkelsäng

Familjerum

  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 enkelsängar

Superior-rum

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Basic-rum

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Angsoka Hotel ligger i Teluk Intan. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Cangkat Jong och Lubuk Keli, och Pasir Salaks historiska komplex och Sabak Bernam-museet tillhör de kulturella höjdpunkterna. Gå till vår reseguide för Teluk Intan
Karta
24 Jalan Changkat Jong, Teluk Intan, Negeri Perak, 36000

I närheten

  • Ett vattenfall som störtar ner över klippor i ett skogsområde med tät vegetation, och en bro syns i bakgrunden.
    Lata Kinjangs vattenfall
    59 min med bil - 59.1 km
  • Cangkat Jong
    12 min med bil - 12.1 km
  • Sabak Bernam-museet
    32 min med bil - 39.7 km
  • Litar Dato' Sagors kapplöpningsbana
    34 min med bil - 34.8 km
  • Mini-stadion
    49 min med bil - 58.6 km

Restauranger

  • Gigi Coffee Teluk Intan
    4 min till fots
  • Kopi Cap Arnab
    9 min till fots
  • McDonald's
    5 min till fots
  • Sushi King
    5 min till fots
  • Uda Nasi Lemak
    5 min till fots

Om boendet

Angsoka Hotel

  • Om boendet
  • Angsoka Hotel erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Detta hotell erbjuder även följande förmåner:
    • En utomhuspool och en barnpool
    • Gratis vanlig parkering
    • Gratis dagstidningar, en bankettsal och en hiss
    • En rökfri anläggning, mötesrum och en dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Alla 50 rum hos Angsoka Hotel ståtar med bekvämligheter som luftkonditionering, samt extra förmåner såsom gratis wi-fi och gratis flaskvatten.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med duschar och gratis toalettartiklar
    • Vattenkokare och daglig städning

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Angsoka Hotel?

Ja, boendet har en utomhuspool och en barnpool. Poolen är tillgänglig 08.00–20.00.

Är Angsoka Hotel husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Angsoka Hotel?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Angsoka Hotel?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 17.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Angsoka Hotel?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Angsoka Hotel?

Detta hotell i Teluk Intan ligger 13,1 km från Cangkat Jong och mindre än tre mil från Lubuk Keli och Litar Dato' Sagors kapplöpningsbana. Pasir Salak-moskén och Sabak Bernam-museet ligger också mindre än fyra mil härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

7,4

Bra