Hel lägenhet·Privat värd

Suite Azalea

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Suite Azalea

Svit | Interiör
Svit | Restaurang utomhus
Svit | Exteriör
Svit | Övrigt
Svit | Individuell inredning, unika möbler och mörkläggningsgardiner

Recensioner

6,8 av 10,

Hel lägenhet

Sovplats för 236.0 kvm

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Grill
  • Utsikt mot staden

Lägg till datum för priser

Om boendet

Suite Azalea

  • Lägenhet i Tepic Centro
  • Suite Azalea erbjuder en takterrass och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
  • Bagageförvaring, utomhusmöbler och grillar
  • Om rummen
  • Alla rum hos Suite Azalea är individuellt möblerade och har bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • Återanvändningsbara kaffe-/tefilter och LED-lampor
    • Stekbord och strykjärn/strykbrädor
    • 40-tums platt-tv med Netflix, streamingtjänster och digitalkanaler
    • Garderober, bärbara fläktar och städning

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Stekbord

Sovrum

  • Sovrum

Underhållning

  • 40-tums platt-tv med digitala kanaler
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Utomhus

  • Grill
  • Helt inhägnat
  • Takterrass
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Tvättomat i närheten

Komfort

  • Fristående fläkt

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • 20 trappsteg för att nå ingången
  • Polerat golv på rum
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan (på begäran)
  • Guideböcker
  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning på begäran
  • Virtuell reception

Höjdpunkter i området

  • I centrum
  • I ett shoppingområde

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 5 enheter
  • Delvis användning av LED-lampor
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Handdukar (byts på begäran)
  • Städning (på begäran)
  • Sängkläder byts på begäran
  • Vatteneffektiva toaletter
  • Återanvändbara kaffe-/tefilter

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 19.00.
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Om du planerar att ankomma efter 15.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Det är rekommenderat för gäster att hämta Whatsapp mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna (assistanshundar välkomna utan avgift)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: MXN 2500 per vistelse
  • Avgifter för städning varierar beroende på enhet och vistelsens längd

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och bankkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna lägenhet ligger i ett shoppingområde i Tepic Centro, ett område i Tepic. Museo Regional de Nayarit och Museo de los Cuatro Pueblos tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets sevärdheter hittar du Regeringspalatset och Casa y Museo Amado Nervo. Gå till vår reseguide för Tepic
Se fler lägenheter i Tepic
Karta
DURANGO 34 SUR, A, Tepic, MEX, 63000

I närheten

  • En stadsbild med en framträdande kyrka, en stor blå kupol och ett bergskedja i bakgrunden.
    Tepic katedral
    9 min till fots - 0.8 km
  • Regeringspalatset
    3 min till fots - 0.3 km
  • La Lomas park
    5 min till fots - 0.5 km
  • Museo Regional de Nayarit
    5 min till fots - 0.5 km
  • Teatro del Pueblo Alí Chumacero
    10 min till fots - 0.9 km

Ta sig runt

  • Tepic, Nayarit (TPQ-Amado Nervo National) - 27 min med bil

Restauranger

  • Doña Lupe Mariscos
    2 min till fots
  • Los Arieles
    4 min till fots
  • Diligencias Cafe Y Restaurante
    5 min till fots
  • Tostadas Chinto
    3 min till fots
  • Happy Sumo Centro
    4 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Suite Azalea husdjursvänligt?

Nej, endast assistanshundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Suite Azalea ?

Detta boende har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Suite Azalea ?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 19.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Suite Azalea ?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Suite Azalea ?

Denna lägenhet i Tepic Centro ligger tio minuters promenad från Regeringspalatset, La Lomas park och Museo Regional de Nayarit. Parque de la Alameda och Museo de los Cuatro Pueblos ligger också tio minuter härifrån.

Recensioner för Suite Azalea

Recensioner

6,8