Hel semesterbostad·Privat värd

Furnished Room in a House in Downtown

Fotogalleri för Furnished Room in a House in Downtown

Boendeområde
1 sovrum och wi-fi
Exteriör
Interiör
Interiör

Hel bostad

1 sovrum1 badrum

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin

Lägg till datum för priser

Om boendet

Furnished Room in a House in Downtown

  • Unwind in Toronto at this lovely house. This beautiful property features 1 bedroom with a full bed, a bathroom, and amenities like washing machine, and WiFi. Our place will help you feel at home while you're traveling in Toronto.
    Please note that kitchen and the bathroom are on a sharing basis.

Badrum

  • 1 badrum

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Husregler

Parking costs $ 125.00 per month (30 nights) Refundable security deposit of $ 250.00 is required. This deposit is refunded when you move out.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.

Om området

denna semesterbostad ligger i Toronto centrum, ett område i Toronto. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Ontariosjön och High Park, och Hockey Hall of Fame och Royal Ontario Museum tillhör de kulturella höjdpunkterna. Du får inte missa Ripley's Aquarium of Canada och Ontario Place. Gå till vår reseguide för Toronto