Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view
Denna lägenhet ligger nära Avenue Habib Bourguiba
Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer.
Du kan även se fram emot förmåner som följande:
En rökfri anläggning
Om rummen
Samtliga rum hos Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view erbjuder bekvämligheter såsom luftkonditionering och internetanslutning.
Du hittar även följande bekvämligheter:
Duschar och toalettpapper
Hotellbekvämligheter
Internet
Tillgängligt i lägenheten: internetuppkoppling
Sovrum
2 sovrum
Lakan tillhandahålls
Badrum
Dusch
Handdukar tillhandahålles
Toalettpapper
Utomhusdusch
Tvätt
Torktumlare
Tvättmöjligheter
Komfort
Luftkonditionering
Värme
Husdjur
Husdjur välkomna
Upp till 23 kg per husdjur
Anpassning/tillgänglighet
Rökfritt boende
Meddelande från värden: Il existe une terrasse couverte style pergola
Säkerhetsdetaljer
Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Husdjur
Djur är tillåtna
1 per rum (upp till 23 kg per husdjur)
Barn och extrasängar
Barn är välkomna.
Meddelande från värden: Les enfants sont les bienvenus
Evenemang
Inga evenemang tillåts
Rökning tillåten
Rökning förbjuden
Il existe une terrasse couverte style pergola
Viktig information
Att hålla koll på
Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om området
denna lägenhet ligger i El Ouardia, ett område i Tunis. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Plage de La Goulette och La Marsa Beach. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Chedly Zouiten-stadion eller Menzah sporthall. Gå till vår reseguide för Tunis
Tunis (TUN-Tunis - Carthage Intl.) - 22 min med bil
Restauranger
Café Arfaoui
2 min till fots
café hadhra | مقهى الحضرة
3 min med bil
Café Nessma
9 min till fots
Salon de Thé Ons
17 min till fots
Le Bon Coin
3 min med bil
Vanliga frågor och svar
Är Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view husdjursvänligt?
Ja, detta boende tillåter husdjur (högst 1 per rum) med en vikt på upp till 23 kg per djur.
Vilka är incheckningstiderna för Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view?
Incheckning börjar 10.00.
Vilken utcheckningstid gäller för Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view?
Utcheckning sker senast klockan 13.00.
Var ligger Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view?
Denna lägenhet i El Ouardia ligger mindre än 5 km från Rue Charles de Gaulle, Centre Culturel Hassan Zmerli och Dar Othman. Dar Ben Abdallah museum och Färgarnas moské ligger också 5 km härifrån.
Recensioner för Beautiful, well-equipped air-conditioned studio with terrace and view