Vivonne Bay

Reseguide

Ett kustlandskap med en sandstrand, turkosblått vatten och grönskande växtlighet.
En brygga som sträcker sig ut i turkosblått vatten, med båtar och klippiga utskjutande partier.
En träbrygga som sträcker sig ut i turkosblått vatten, med båtar förtöjda vid dess ände.
Ett kustlandskap med kristallklart turkosfärgat vatten, klippiga branter och en sandstrand.
Ett kustlandskap med en sandstrand, turkosblått vatten och gröna kullar i bakgrunden.
 Kangastay på Vivonne Bay bredvid Harriet River på Kangaroo Island.

Kangastay på Vivonne Bay bredvid Harriet River på Kangaroo Island.

Vivonne Bay SA
Denna semesterbostad vid stranden ligger i Vivonne Bay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, strand och en trädgård. De populära sevärdheterna Vivonne Bay ...
9,6/10 Enastående! (202 recensioner)
"The house was well presented and the pantry was well stocked with the basics. Extra quilts and blankets are provided which we made use of as the nights were very cold, the AC did an ok job of keeping the place warm.Towels are provided for showers but no hand towel in case that bothers anyone.The ..."

Recension från 19 juli 2026

Kangastay på Vivonne Bay bredvid Harriet River på Kangaroo Island.
Ocean View med utsikt över Vivonne Bay

Ocean View med utsikt över Vivonne Bay

Vivonne Bay SA
Denna semesterbostad vid stranden ligger i Vivonne Bay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, strand och en trädgård. De populära sevärdheterna Vivonne Bay ...
9,8/10 Enastående! (84 recensioner)
"Amazing location. Right next to outdoor adventures like little Sahara, and atv tours, and the wildlife refuge. Wonderful, secluded beach with all sorts of wildlife. Loved the wallaby visitors and the bird visitors."

Recension från 25 maj 2026

Ocean View med utsikt över Vivonne Bay
Osprey Heights River View

Osprey Heights River View

Vivonne Bay Kangaroo Island SA
Denna semesterbostad med golfbana ligger i Vivonne Bay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, en trädgård och tvättmöjligheter. De populära sevärdheterna Vivonne ...
9,2/10 Underbart! (98 recensioner)
"We did not want for anything. Beds were warm and comfortable. The wood burner was super efficient and a welcome addition to our winter stay. Communication was excellent and directions were perfect. Would highly recommend."

Recension från 31 juli 2026

Osprey Heights River View
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
 Kangastay på Vivonne Bay bredvid Harriet River på Kangaroo Island.

Kangastay på Vivonne Bay bredvid Harriet River på Kangaroo Island.

Vivonne Bay SA
Denna semesterbostad vid stranden ligger i Vivonne Bay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, strand och en trädgård. De populära sevärdheterna Vivonne Bay ...
9,6/10 Enastående! (202 recensioner)
"The house was well presented and the pantry was well stocked with the basics. Extra quilts and blankets are provided which we made use of as the nights were very cold, the AC did an ok job of keeping the place warm.Towels are provided for showers but no hand towel in case that bothers anyone.The ..."

Recension från 19 juli 2026

Kangastay på Vivonne Bay bredvid Harriet River på Kangaroo Island.
Ocean View med utsikt över Vivonne Bay

Ocean View med utsikt över Vivonne Bay

Vivonne Bay SA
Denna semesterbostad vid stranden ligger i Vivonne Bay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, strand och en trädgård. De populära sevärdheterna Vivonne Bay ...
9,8/10 Enastående! (84 recensioner)
"Amazing location. Right next to outdoor adventures like little Sahara, and atv tours, and the wildlife refuge. Wonderful, secluded beach with all sorts of wildlife. Loved the wallaby visitors and the bird visitors."

Recension från 25 maj 2026

Ocean View med utsikt över Vivonne Bay
Osprey Heights River View

Osprey Heights River View

Vivonne Bay Kangaroo Island SA
Denna semesterbostad med golfbana ligger i Vivonne Bay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, en trädgård och tvättmöjligheter. De populära sevärdheterna Vivonne ...
9,2/10 Underbart! (98 recensioner)
"We did not want for anything. Beds were warm and comfortable. The wood burner was super efficient and a welcome addition to our winter stay. Communication was excellent and directions were perfect. Would highly recommend."

Recension från 31 juli 2026

Osprey Heights River View
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.

Bo nära populära sevärdheter i Vivonne Bay

Saker att göra

Städer nära Vivonne Bay