Detta fritidshus ligger vid sjön i Wetmore. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Hiawatha National Forest och Corner Lake. Prova på längdskidåkning i området, och missa inte att testa snöskoteråkning. Gå till vår reseguide för Wetmore
Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock
Fritidshus vid sjön
Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock erbjuder en eldstad, en trädgård och tvättmöjligheter. Detta fritidshus erbjuder kajakpaddling, för dig som ser fram emot en aktiv semester. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
Du kan även räkna med förmåner som följande:
En rökfri anläggning och strandhanddukar
Om rummen
Alla rum hos Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock har bekvämligheter såsom luftkonditionering samt gratis wi-fi.
Dessutom hittar du följande bekvämligheter i alla rum:
Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: internetanslutning
Parkering och transport
Tillgänglighetsanpassad parkering och minibussparkering finns tillgängliga
Att göra
Kajak
Bekvämligheter
Tvättmöjligheter
Utomhus
Eldstad
Strandhanddukar
Trädgård
Vid en sjö
Tillgänglighetsanpassning
Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
1 tillgänglighetsanpassad parkeringsplats
Ingen hiss (endast en våning)
Rullstolsanpassning
Tillgänglighetsanpassad parkering
Tillgänglighetsanpassad skåpbilsparkering
Tillgänglighetsanpassad väg
Mer
Rökning ej tillåten
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
Lakan tillhandahålls
Badrum
2 badrum
Dusch
Handdukar tillhandahålles
Hårtork
Toalettpapper
Tvål
Underhållning
Smart-tv
Mat och dryck
Kök
Mer
Luftkonditionering
Strykjärn/strykbräda
Torktumlare
Uppvärmning
Regler
Incheckning
Incheckning från 15.00
Minimiålder för incheckning - 25 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Husdjur
Djur är tillåtna
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar välkomnas
2 per rum
Meddelande från värden: Pets are not allowed on the furniture
Barn och extrasängar
Barn är välkomna.
Evenemang
Inga evenemang tillåts
Rökning tillåten
Rökning förbjuden
Viktig information
Att hålla koll på
Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandsläckare och rökdetektor.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Vanliga frågor och svar
Är Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock husdjursvänligt?
Ja, detta boende tillåter hundar (högst 2 per rum).
Hur mycket kostar det att bo på Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock?
Enligt uppgifter från den 30 juli 2026, startar priserna från 9 937 kr för en natts vistelse för två vuxna på Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock den 12 aug. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.
Hur mycket kostar det att parkera vid Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock?
Parkering är tillgänglig på boendet.
Vilka är incheckningstiderna för Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock?
Incheckning börjar 15.00.
Vilken utcheckningstid gäller för Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock?
Utcheckning sker senast klockan 10.00.
Var ligger Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock?
Detta fritidshus vid sjön ligger nära Hiawatha National Forest och Corner Lake. Hugoboom Lake och Toms Lake ligger också 3 km härifrån.
Recensioner
Recensioner för Peaceful Lakefront Lodge near Pictured Rocks –with Kayaks, Firepit and Dock
9,6
Enastående
Alla recensioner som visas är recensioner från verkliga gäster. Endast resenärer som har bokat en vistelse med oss kan publicera en recension. Vi verifierar recensioner i enlighet med våra riktlinjer och publicerar alla recensioner, både positiva och negativa.Mer informationÖppnas i ett nytt fönster
9,6
Renlighet
10
Läge
10 - Fantastiskt i betyg. 3 av 4 recensioner
10 - Fantastiskt
3
8 - Bra i betyg. 1 av 4 recensioner
8 - Bra
1
6 - Okej i betyg. 0 av 4 recensioner
6 - Okej
0
4 - Dåligt i betyg. 0 av 4 recensioner
4 - Dåligt
0
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 4 recensioner
2 - Väldigt dåligt
0
Recensioner
Verifierad recension
8/10 Bra
Molly K.
29 maj 2026
Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation och plats
Very nice stay! We were a bit disappointed that the pizza oven was down and that the dock wasn't in the lake but all in all it was a great time! Beautiful place, beautiful clear lake, very remote. Thank you!
Molly K.
Bodde här 4 nätter i maj 2026
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
John K.
22 juli 2026
Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
This was our 3rd stay at this property and as always it was a great week. The location is great with a nice dock, kayaks, and firepit. We enjoyed time on the lake and bonfires overlooking the lake. The house is beautiful with all the essentials covered. The owners were easy to deal with and very responsive. I am sure we will be back.
John K.
Bodde här 7 nätter i juli 2026
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
Thomas K.
3 juli 2026
Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation, plats och annonsens riktighet
This was such a great place! Beautiful lake view, plenty of space, and the pizza oven was such a unique perk that turned out to be our favorite activity. Less than 30 minutes to Pictured Rocks, this was a great location.
Thomas K.
Bodde här 2 nätter i juni 2026
Verifierad recension
10/10 Utmärkt
Charles L.
31 maj 2026
Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation och annonsens riktighet