"Mycket fint rum. à tervÀnder gÀrna för fler nÀtter. TyvÀrr Àr frukosten orimligt dyr, sÀrskilt om man har ont om tid och inte hinner Àta ordentligt. "
"Vi valde ett hotell vid flygplatsen för nÀrhet till tÄg och flyg.
Bra med buss till och frÄn flygplatsen.
Bra mat i restaurangen.
Rummet var inte stÀdat nÀr vi fick det, dÀrav sÀmre betyg, men det löste sig snabbt."
Tillbringa en eftermiddag bland de spÀnnande föremÄlen pÄ FloriWorld under din semsester i Aalsmeer. Detta familjevÀnliga omrÄde Àr omtyckt för sina restauranger.
Tillbringa dagen bland utstÀllningsföremÄlen pÄ Historische Tuin Aalsmeer Tuinbouwmuseum under din resa till Aalsmeer. Detta livliga omrÄde Àr kÀnt för sina restauranger, och mÄnga kommer Àven hit för livemusiken.
Aalsmeer har en spÀnnande historia som du kan lÀra dig mer om nÀr du besöker De Leeuw-kvarnen. Njut av teatrarna i detta livliga omrÄde, eller aktivera dig med lite cykling.
NÀr du har sett Schiphol-Rijk Business Park fÄr du inte missa alla andra sevÀrdheter och aktiviteter i Schiphol-Rijk. Njut av museerna i detta livliga omrÄde, eller aktivera dig med lite cykling.
GÄ en runda pÄ Dutch Indoor Golf och Àgna dig Ät aktiviteter som cykling i Amstelveen. Detta livliga omrÄde Àr kÀnt för sina restauranger, och mÄnga kommer Àven hit för livemusiken.
World Trade Center Schiphol Airport Àr bara en av sevÀrdheterna i Schiphol, sÄ missa inte allt annat som finns att se och göra. Besök absolut butikerna i omrÄdet, och varför inte prova pÄ lite cykling?
Tillbringa dagen bland utstÀllningsföremÄlen pÄ Rijksmuseum Amsterdam Schiphol i Schiphol. Detta omrÄde Àr kÀnt för sina barer, och kanske lika njutbar Àr konsten.
Aalsmeers blomsterauktion ligger i ett vÀlkomnande omrÄde i Aalsmeer, som Àr kÀnt för sina museer och sin arkitektur. Om du Àr ute efter ett boende med praktiskt lÀge kan du vÀlja bland de 119 hotellen och andra boendena inom en mils avstÄnd.
Var Àr det bÀst att bo i nÀrheten av Aalsmeers blomsterauktion?
Hur mÄnga hotell kommer jag att hitta i nÀrheten av Aalsmeers blomsterauktion?
Expedia har 119 hotell och andra boenden inom en mil frÄn Aalsmeers blomsterauktion.
Kommer jag fÄ en Äterbetalning om jag mÄste avboka min hotellbokning i Aalsmeers blomsterauktion?
Ja! De flesta hotellrumsbokningar Àr Äterbetalningsbara om du avbokar innan boendets avbokningsdeadline, vilken oftast Àr inom 24-48 timmar före ditt incheckningsdatum. Om du har en bokning som inte Àr Äterbetalningsbar kan det fortfarande vara möjligt att avboka och fÄ beloppet Äterbetalat inom 24 timmar efter att du bokade. LÀgg till dina datum, klicka pÄ "Sök" och filtrera sedan pÄ "full Äterbetalning" för att se de bÀsta tillgÀngliga alternativen i Aalsmeers blomsterauktion.
Vad finns det att se och göra nÀra Aalsmeers blomsterauktion?
UpptÀck samlingarna pÄ Rijksmuseum Amsterdam Schiphol, Cobra museum för modern konst och Historische Tuin Aalsmeer Tuinbouwmuseum. NÄgra av de frÀmsta kulturella sevÀrdheterna nÀra Aalsmeers blomsterauktion Àr Schouwburg Amstelveen, FloriWorld och Museum JAN. Vill du se mer av omgivningarna Àr bÄde Amsterdamse Bos och Dutch Indoor Golf vÀl vÀrda ett besök.